На Волині вшанують в’язнів фашистських концтаборів

news

Щорічно 11-го квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю пам’ятну дату встановлено за рішенням Організації Об’єднаних Націй, адже саме цього дня 1945 року в’язні найбільшого концентраційного табору «Бухенвальд», довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання та вийшли на свободу. Потому хвиля звільнень досягла інших концтаборів – «Дахау», «Освенціма», «Майданека» тощо.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Та тільки за період існування табору «Бухенвальд» (1939-1945) у ньому відбували ув’язнення близько 250 000 людей, з них понад 55 000 було вбито та закатовано, а десятки тисяч людей загинули від голоду та хвороб. Всього за час Другої світової війни на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, у яких було знищено мільйони людей з різних країн.

Відтак на Волині традиційно віддадуть шану в’язням фашистських концтаборів: на теренах краю відбудеться ряд жалобних та просвітницьких заходів. Зокрема 11 квітня о 12.00 год., біля стели “Жертвам нацизму” на меморіальному комплексі “Вічної Слави” у м. Луцьку відбудеться панахида за загиблими та покладання квітів.

0 Комментариев