На Волині вшанують пам’ять жертв Голодоморів

news

В останню суботу листопада в Україні, в тому числі й на Волині, ­ День пам’яті жертв Голодоморів. Дата присвячена подіям 1932 – 1933 років, коли радянська влада штучно «морила» український народ голодом у центральних та східних районах України, в наслідок чого – мільйонні втрати та біль й досі незагоєнних ран.

Про це повідомляють у прес-службі Волинської облдержадміністрації.

Варто наголосити: Голодомор визнаний як геноцид не тільки в Україні, але й на міжнародному рівні. Одним із свідчень цього є нещодавнє, 7 листопада 2015 року, відкриття у Вашингтоні Меморіалу жертвам Голодомору в Україні 1932-­1933 років. Це – направду історична подія, яка змусила українців об’єднатися, не зважаючи ні на відстань, ні на час, та докласти максимум зусиль для того, аби пам’ять про невинно убієнних була увіковічнена.

˗ Прямо тут і саме зараз, спільними зусиллями української громади Америки та Української держави у Вашингтоні, відкривається меморіал, який стане черговим доказом того, що жодним злочинним намірам недругів не здолати наш народ, який прагне правди, свободи, демократії та миру на своїй землі та у своїй державі, ˗ йдеться у відеозверненні Президента України Петра Порошенка.

Глава держави наголосив, що подія має символічне значення: зовнішній агресор знову намагається знищити державу, придушити її прагнення до незалежності та самостійності, посіяти розбрат та ворожнечу.

Нагадаємо, що втрати для України від голодомору – величезні: близько 4,5 млн осіб, із яких понад 3,9 млн вважаються померлими від голоду, а 0,6 млн – ненародженими. До того ж, понад 90 % загиблих були етнічними українцями.

Слід зазначити, що тоталітарний режим намагався замовчати трагічні події минулого. Одначе, завдяки дослідникам, які, ризикуючи власним життям, взяли на себе відповідальність за поширення відомостей про Голодомор, правда таки перемогла над брехнею.

Тому нині, як ніколи, у період неоголошеної війни на східних рубежах держави потрібно консолідувати зусилля у боротьбі за мир та свободу, згадати тих, хто був замордований сталінською політичною системою. Пам’ятати минуле та цінувати сьогодення.

На Волині це розуміють. Відтак краяни 28 листопада 2015 року матимуть можливість взяти участь у скорботних заходах на Замковій площі (покладання квітів, панахида за померлими від Голодоморів, хвилина мовчання, акція «Запали свічку»), а також долучитись до скорботної ходи на знак шани за невинно убієнними (Театральний майдан – Замкова площа).

0 Комментариев