На Волині виявили порушення умов проживання у виправних колоніях

news

У Маневицькій і Цуманській виправних колоніях виявили численні порушення установлених норм, що стосуються умов проживання засуджених та ставлення до них обслуговуючого персоналу. Повідомляє прес-служба прокуратури області. 

Прокуратурою області проведено перевірку в Маневицькому районному підрозділі кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби України у Волинській області та Маневицькій і Цуманській виправних колоніях.

Виявлено численні порушення з профілактики злочинності і поводження з в’язнями у виправних колоніях.

З’ясувалося, що у колоніях систематично порушуються вимоги Кримінально-виконавчого кодексу України щодо норм житлової площі на одного засудженого.

Так, у секторі максимального рівня безпеки для чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк Маневицької виправної колонії № 42, який розрахований на утримання 24 засуджених, фактично утримується  52.

Крім того, внаслідок неналежної організації виробничого процесу до оплачуваної роботи в колонії залучено 270 засуджених, або  52 % від загальної кількості працездатних осіб.

Адміністрацією Маневицької ВК № 42 недостатньо вживаються заходи задля перекриття каналів надходження до режимної території заборонених предметів. Збільшилася цьогоріч і кількість вчинених засудженими кримінальних правопорушень.

Інженерні засоби охорони та системи пожежогасіння в колонії потребують проведення капітального ремонту та заміни.

Не всі засуджені у Маневицькій та Цуманській виправних колоніях забезпечені одягом єдиного зразка.

Допускаються також порушення вимог законодавства при накладенні на засуджених дисциплінарних стягнень.

За підсумками перевірки прокуратурою Волині начальнику управління Державної пенітенціарної служби України в області внесено вказівку з вимогою негайно вжити заходів до усунення виявлених порушень вимог законодавства, причин і умов, що їм сприяли, та притягнути винних у цих порушеннях до відповідальності.

 

0 Комментариев