На Волині відзвітували, як допомагають людям з інвалідністю

news

У неділю, 3 грудня в Україні відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. Те, що інвалідність – не вирок, довели українські паралімпійці та звичайні громадяни, які попри хворобу ведуть активний спосіб життя та мають чітку громадянські позицію.

Про це повідомляє “Район.Рожище”.

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, 1 грудня року у Рожищі відбулося засідання круглого столу з питань соціального захисту цієї вразливої категорії громадян, – повідомляють у відділі з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Участь у засіданні взяла голова Райдержадміністрації Інна Гайворонська, заступник голови Інна Сергійчук, керівники структурних підрозділів, які уповноважені здійснювати соціальний захист людей з обмеженими можливостями, представники громадських організацій.

– Люди з обмеженими можливостями потребують нашої уваги щодня. Тож ми, як представники органів виконавчої влади повинні посилити їх соціальний захист та надавати конкретну допомогу. Я дякую всім громадським активістам, які постійно опікуються людьми з обмеженими можливостями, адже спілкування та підтримка надзвичайно важливі для їх адаптації в суспільстві, – зазначила Інна Гайворонська, голова райдержадміністрації.

Віталій Шварцкоп, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформував про те, як здійснюється соціальне забезпечення людей з обмеженими можливостями в районі.

«Ми намагаємося максимально сприяти людям з інвалідністю, забезпечити їх всіма необхідними засобами реабілітації та санаторно-курортним лікуванням. Управлінням соціального захисту здійснюється робота з оформлення документів для визначення права осіб з обмеженими можливостями на безоплатне та пільгове забезпечення путівками; направлення до реабілітаційних установ; виплата грошових компенсацій, передбачених законодавством України та багато іншого».

У 2017 році людям з особливими потребами видано 92 направлень на отримання таких засобів реабілітації:

– засоби для ходіння керовані однією рукою (палиці, милиці) – 20 шт.;

– засоби для ходіння керовані двома руками (ходунки) – 1 шт.;

– крісла колісні (в т.ч. скутери) – 14 шт.;

– меблі – 7 од.;

– протези молочної залози – 15 шт.;

– протези нижніх кінцівок – 7 шт.;

– ортопедичне взуття – 46 пар.

Діти з інвалідністю отримали 5 путівок в центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок».

452 особи, що перебувають на обліку, отримують соціальну допомогу з інвалідності та інвалідності з дитинства. Від початку року виплачено 10 млн. 800 тис. гривень таких допомог.

Також, виплачено компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування 15 інвалідам війни та 2 інвалідам загального захворювання, на загальну суму 6710 грн. Оздоровлено в санаторно-курортних закладах України 6 інвалідів війни та 20 інвалідів загального захворювання.

Одноразову допомогу з державного бюджету інвалідам отримали 14 осіб на загальну суму 8 436 гривень.

З районного бюджету на лікування та операції отримали одноразову допомогу 172 громадян, загальною сумою 261 300 гривень, – прозвітував Віталій Шварцкоп, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Під час засідання всі запрошені мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев