На Волині у бійця без пояснень відібрали посвідчення інваліда війни

news

У Ковелі чоловікові, який став інвалідом на війні, скасували документ, який засвідчував його статус.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав волонтер Василь Нагорний.

Нагорний пише, що свого часу про Віталія Гарбара повідомляли волинські ЗМІ ‒ чоловік поїхав на схід здоровим, а після сильної контузії його привезли «швидкою» з численними захворюваннями, в тому числі ‒ цукровим діабетом 1 ст, з вагою 38 кг.

«Сьогодні дружина Віталія приїхала до Луцька і як обухом по голові дала: ‒ Віталію анулювали посвідчення інваліда війни. Просто покликали в Ковельський соцзахист і без пояснень відібрали посвідчення, сказали: – АНУЛЬОВАНО!» ‒ пише він.

За словами Нагорного, він переглянув документи у справі й виявив юридичні помилки, які би раніше мали зафіксувати працівники соцзахисту. «У висновку ВЛК зроблено запис: «Захворювання,ТАК, пов’язано з проходженням служби», що дає право військовослужбовцю лише на статус «інваліда армії». Отже, потрібно виготовити посвідчення учасника бойових дій, змінити запис у висновку ВЛК і лише тоді набувати знову статусу інваліда війни», ‒ пояснює правозахисник.

«Але… «Шановні» чиновники соцзахисту! Ви отримали документи, ви їх перевіряли, ви оформляли статус «інваліда війни» і це робилось не один день, то хто винен? І тепер, замість того, щоб вводити в стан шоку бійця і його родину, мовчки забравши посвідчення, ви б краще вибачились, та пояснили, що з вашої вини трапилась прикра помилка, і допомогли б її виправити. Так, не все там просто в родині, люди з різними характерами, але там є 4 діток і боєць-інвалід», ‒ пише Нагорний.

0 Комментариев