На Волині статус «чорнобильської» зони не дає розвиватись аграрному бізнесу

news

Частина території Волині – під статусом забруднених територій в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Разом із тим ці землі фактично є білою плямою щодо розвитку бізнесу, особливо такого актуального для Волині, як аграрного. Господарники не воліють переходити на землі, які згідно зі статусом та документами є забрудненими, а тому й вирощена продукція матиме такий же ярлик.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Першими про ситуацію заговорили на Камінь-Каширщині. Коли голова облдержадміністрації Володимир Гунчик на початку вересня перебував у районі з робочою поїздкою,  на проблемі неприсутності аграрного бізнесу наголосило тамтешнє керівництво: голови Камінь-Каширської райдержадміністрації Валерій Дунайчук та райради Віктор Сус. Мовляв, нині, коли від дня катастрофи на атомній станції минуло 30 років, виникає запитання, наскільки забрудненою є територія, зокрема землі. Бо статус «чорнобильської» зони не додає Камінь-Каширському р-ну до інвестиційної привабливості.

“Період розпаду стронцію – 30 років, стільки вже минуло, але статус – актуальний, – підняв тему голова облдержадміністрації під час останньої оперативної наради. – Держава продовжує підтримувати ті, райони, які мають відповідний статус. Але ми підсвідомо розуміємо, що процес підходить до завершення: довічно то тривати не може. І ми повинні бути готовими до відміни цього статусу і до ефективного використання земель. Тому вже зараз потрібно думати про розвиток бізнесу”.

Володимир Гунчик погодився, що питання – неоднозначне, адже зачіпає інтереси людей, які отримують пільги. Зрозуміло, що зі зняттям статусу автоматично й зменшиться соціальне навантаження.

“З одного боку є підтримка людям, а з іншого – розвиток бізнесу і надходження до бюджетів, – наголосив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. – Потрібно вже думати, як збалансувати питання. Камінь-Каширський район, де найбільша кількість населення, живе за рахунок лісу, але не розвиненого агробізнесу. Потрібно питання піднімати. Сьогодні робимо це вперше. Але, вважаю, слід ретельно вивчити екологічну ситуацію”.

 

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев