На Волині – слухання про розвиток експортного потенціалу тваринницької галузі. ФОТО

news

14 червня у Нововолинську, Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин провів слухання з питань розвитку експортного потенціалу національних виробників продукції тваринного походження, ролі держави в процесі диверсифікації експортних ринків та шляхи для досягнення мети.

Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Україна невпинно рухається шляхом європейської інтеграції: ми модернізуємо економіку, долаємо технологічну відсталість, намагаємося залучити іноземні інвестиції і новітні технології, що в подальшому сприятиме створенню нових робочих місць, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, виходу на світові ринки, насамперед на ринок ЄС.

Народний депутат України, член комітету Сергій Мартиняк зазначив, що Волинь має досвід співпраці щодо експорту з країнами Європейського Союзу, адже цьому сприяє географічне розташування області. З метою пошуку рішень та вирішення проблемних питань, що стоять на шляху розвитку експортного потенціалу нашої країни, запрошено на слухання місцевих агровиробників, представників харчової промисловості, колег з Львівщини.

“Не випадково цей захід відбувається на Волині, адже область займає лідируючі позиції щодо виробництва продуктів тваринництва”, – підкреслила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Як повідомила заступник Міністра, в період з 1990 по 2015 рік світовий імпорт молочних продуктів збільшився у 2,5 рази (+2,68 млн т), сиру – в 3,2 рази (+1,46 млн т). Згідно прогнозів, до 2025 року світ очікує збільшення імпорту молочних продуктів на 23% (+1,04 млн т) та сиру – на 27% (+ 0,58 млн т). З 2012 по 2016 роки експорт продуктів тваринництва з України зменшився в 1,3 рази, насамперед, за рахунок припинення торгівельних взаємовідносин з Російською Федерацією. Проте, без урахування торгівлі з РФ, експорт тваринницької продукції в інші країни за цей період збільшився в 2,1 рази.

Як наслідок переорієнтації на нові ринки збуту, відбулася зміна товарної структури. Отже, ТОП-10 експортованих товарів з України: м’ясо птиці, мед, молоко сухе або згущене, яловичина морожена, яйця, масло, яловичина охолоджена, яєчні продукти, ВРХ жива, сири.

Сьогодні відбувається переорієнтація експортних потоків від країн СНД до країн Європи, Азії та Африки, відкриваються нові ринки та розширюється експортна номенклатура.

Сприяє конкурентоспроможності та збільшенню пропозиції обов’язковість впровадження системи НАССР, фінансова дотація для сільгоспвиробників та окремі програми підтримки тваринництва.

Директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко інформував, що в області діє Комплексна програма розвитку АПК, яка розроблена з врахуванням європейського досвіду підтримки сільського господарства та співзвучна із польською програмою. Юрій Горбенко також озвучив проблемні питання галузі, зокрема м’ясного скотарства та поліських територій.

Заслухавши напрацювання волинського аграрного відомства у напрямку підтримки аграріїв, ведучий комітетських слухань Петро Юрчишин запросив очільника департаменту АПР на наступні засідання комітету для допомоги у написанні відповідних законодавчих ініціатив.

Перший заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Андрій Жук розповів про діючі процедури доступу на ринки різних країн та перспективи отримання Україною права експорту продукції тваринного походження до розвинених країн світу. З тим, щоб розширювати експортні ринки, Держпродспоживслужба приймає замовлення від українських потенційних експортерів, допомагає їм провести перед-експортну підготовку та відшукати партнерів закордоном.

“На сьогодні Україною укладено 16 угод про вільну торгівлю, що поширюються на 45 країн”, – про це повідомила радник Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Кубіва С.І. Олеся Залуська.

Європейський союз – стратегічний торгівельний партнер України. При Мінекономрозвитку діє Офіс з просування експорту, який надає інформацію, освіту та інші послуги для експортерів, а також допомагає відкривати нові бізнес-можливості (торгові місії, виставки, В2В та B2G зустрічі).

Сприяє розвитку експортного потенціалу українських виробників та підтримує національний бізнес за кордоном Міністерство закордонних справ України. Про це повідомив начальник управління економічного співробітництва МЗС Олександр Даниленко. У 2016-2017 роках реалізовано 10 проектів технічного співробітництва із продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО). Завдяки чому сукупний бюджет допомоги Україні ФАО-ЄБРР станом на січень 2017 року становив близько 5,73 млн дол. США (на 1,04 млн дол. більше ніж у 2016 році). Окрім того, проводяться переговори з інституціями ЄС щодо розширення торгівельних преференцій та додаткових тарифних квот.

При МЗС засновано Раду експортерів та інвесторів – відкриту платформу прямого діалогу з українськими виробниками.

Генеральний директор «Мілкіленд-Україна» Анатолій Юркевич та в.о. директора ТОВ «Птахокомплекс Губин» Володимир Львов розповіли про шлях від побудови об’єкту до отримання «єврономеру» з метою експорту продукції та необхідну підтримку держави в цьому процесі.

На завершення робочої поїздки на Волинь, усі присутні оглянули роботу експортноорієнтованого підприємства «Птахокомплекс Губин», що у Нововолинську.

Автор статті: Анастасія Руснак

0 Комментариев