На Волині проходили змагання лісорубів. ВІДЕО

news

На Волині два десятки лісорубів змагалися за звання найкращого. Щоб пройти випробування, потрібно було на швидкість скласти бензопилу, повалити дерева й розрізати їх на рівні частини, – повідомляє “5 канал”.

 

Перед початком змагань лісоруб із Ковельського лісництва Василь Дудка ретельно перевіряє свою бензопилу. Без захисного спорядження до лісу він – ні ногою.

“Дуже багато сухостою, який ріжеться, багато гіляк падають. Це шолом, який треба мати для техніки безпеки, завжди треба його мати в лісі з собою. Як ріжеш дерево, це захисна плівка, щоб не попала в очі всяка деревина і комахи”, – пояснює чоловік.

Лісоруб Віталій Крисик вважає свою роботу корисною, каже, є вирубки, що не нищать, а рятують ліс.

“Будь-які культури мають період своєї стиглості і потрібно збирати урожай. Якщо не зрізати дерево — воно просто струхнявіє, зігниє і будуть там розводитися жучки всякі, комахи”, – каже Віталій.

Змагання лісорубів відбуваються на 5-ти етапах.

“Бензопила має бути справна, лісоруб має бути одягнений у спецодяг захисний – тіло, ноги й очі. Безпечні умови праці — це найперше. Як спеціаліст-професіонал свого роду, повинен мати основні навички на кожному етапі”, – пояснює суддя змагань Борис Бабеляс.

Спочатку лісівники на швидкість міняють ланцюги на бензопилі. Далі – на точність розрізають стовбур дерева. Цей процес називають розкрижуванням.

Валка лісу — найскладніший вид змагань лісорубів. Чоловіки мають чітко визначити, куди впаде дерево.

На місці, куди за підрахунками вальників має впасти дерево, забивають кілки. Вершина майстерності – коли зрубане дерево при падінні забиває кілок у землю.

“На віддалі 15 метрів забивається кілок, в який необхідно попасти. Відхилення від кілка — це є штрафні бали”, – каже суддя Андрій Семенюк.

На змаганнях вальників лісу 5-у перемогу поспіль виборов Віталій Крисик. Лісоруб із Городоцького лісництва свій виступ коментує скромно.

Переможець змагань отримав винагороду у 15 тисяч гривень, решта учасників також поїхали додому з призами.

0 Комментариев