На Волині придумали, як боротись з мишами

news

Цей біопрепарат  безпечний для людей   і довкілля, нешкідливий для свійських тварин і птиці.

Волинська обласна фітосанітарна лабораторія розпочала виробництво Бактероденциду вологого зернового – ефективного, екологічно безпечного біологічного препарату для знищення мишоподібних гризунів (миші – хатня, курганчикова, сіра, гуртова, степова та лісова полівки, сірий хом’ячок та малий ховрах, а також пацюки-щурі).

Основа препарату – зерно пшениці, оброблене в лабораторних умовах специфічними бактеріями, що спричиняють мишачий тиф. При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 5-14 днів. Знаходячись у тісному контакті одна з одною миші швидко розповсюджують смертельну хворобу серед особин – чим підвищують ефективність застосування препарату.

Відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» на сільськогосподарських угіддях бактероденцид використовують в кількості 3-5 г на нору або 1-2,5 кг/га, при високій чисельності гризунів  2-3 кг/га. Для знищення одного гризуна достатньо 2-3 зернини принади, загибель гризунів очікується на 5-6 день після використання препарату.

При обробітку посівів і сільськогосподарських угідь препарат розкладають в нори, біля нір, по стежках гризунів. Коли приманку розкладають вручну, працюючих розставляють ланцюгом на відстані 5-15 м один від одного. Рекомендується розкладати препарат смугами шириною 100-200 м з пропуском між ними  50-100 м.

В скиртах препарат розкладають в  ніші зроблені в нижній і середній частинах в   паперових пакетах по 15-20 гр.

При роботі з біопрепаратами дотримуйтесь правил особистої гігієни.

УВАГА!!!  На даний час кількість бажаючих  придбати препарат зростає, однак технологічні можливості виготовити необхідну кількість продукту обмежені. В зв’язку з цим  адміністрація установи звертається до всіх сільськогосподарських виробників з проханням  завчасно подавати заявки, для того щоб максимально задіяти виробничі потужності, відрегулювати робочий режим лабораторії та своєчасного виконання вашої  заявки.

По всіх питаннях  щодо технології застосування та подання заявки на виготовлення слід звертатись в обласну фітосанітарну лабораторію: с. Зміїнець, Луцького району, вул. Ліскова, 1, телефон (0332) 72-38-88, 72-71-31, 72-81-27,  або до фахівців фітосанітарної служби у районах.

Автор статті: Ясинчук Марія

0 Комментариев