На Волині місцева влада фінансуватиме довгобуд

news

Щоб підтримати молоді сім’ї, місцева влада Ковеля виділятиме на завершення довгобуду кошти зі свого бюджету. Про це повідомляє ПроКовель.

На запрошення міської влади у Ковелі побував виконуючий обов’язки першого заступника голови правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Сергій Комнатний. Він зустрівся з міським головою Олегом Кіндером. Приводом для розмови стала нагальна проблема завершення будівництва другої черги житлового будинку по вул. Ватутіна, 70 б у Ковелі для молодих сімей, які взяли на себе кредитні зобов’язання в рамках державної програми «Житло для молоді». Зустріч із посадовцем навряд чи можна назвати результативною. Сергій Комнатний подякував міському голові Олегу Кіндеру за розуміння, за те, що влада міста не залишає молоді сім’ї наодинці зі своїми проблемами, виділяє кошти на завершення довгобуду з міського бюджету.

Великі надії на вирішення житлових проблем молоді сім’ї покладали на реалізацію житлових програм, за якими держава компенсує частину відсотків за кредитами. Однак вони виявилися неефективними. І наступного року ситуація навряд чи поліпшиться – коштів на завершення житлового будинку у Ковелі по вул. Ватутіна 70 б у держбюджеті не передбачено. На цьому при зустрічі наголосив виконуючий обов’язки першого заступника голови правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Тож Сергій Комнатний звернувся до міської влади, аби вона й надалі брала на себе зобов’язання щодо вирішення проблеми із довгобудом.

Про приїзд у Ковель одного з керівників державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву знали й інвестори, тому очікували на зустріч із Сергієм Комнатним. Проте з невідомих причин ця зустріч не відбулася. Спілкуватися представникам молодих ковельських сімей, які уже кілька років очікують на власні квартири, довелося з міським головою. Вони подякували Олегу Кіндеру за підтримку і допомогу, адже завдяки міському голові ситуація зрушила з місця. Саме з його ініціативи з міського бюджету у 2015 році було виділено один мільйон гривень на продовження будівництва. Кошторисна вартість об’єкта (друга черга – 30 квартир) становить 11 млн. 771, 141 тис. грн. Станом на 30.11.2015 року генпідрядником ТзОВ «Житлобуд-2» виконано будівельно-монтажних робіт на суму 1 млн. 992 тис. грн.. Ще залишилось освоїти 521,5 тис. грн.. Для введення в експлуатацію необхідно ще 9 млн. 779 тис. грн..

За дорученням міського голови Олега Кіндера відділом комунального господарства виконавчого комітету міської ради направлено лист Державній спеціалізованій фінансовій установі з проханням посприяти у виділенні коштів з державного бюджету у 2016 році.

Будинок по вулиці Ватутіна, 70-б у Ковелі внесений до Переліку об’єктів молодіжного житлового будівництва, у яких порушені строки введення в експлуатацію. Питання продовження будівництва другої черги будинку міська влада неодноразово піднімала на обласному та державному рівні. На сьогодні цей об’єкт залишається проблемним через відсутність державного фінансування. Завдяки значним зусиллям міського голови Олега Кіндера, колишнього голови облдержадміністрації Бориса Клімчука та самих інвесторів тридцять ковельських сімей (перша черга будинку) стали новоселами у грудні 2013 року. Будівництво другої черги розпочалось у листопаді 2012 року. А введення в експлуатацію мало відбутись у 2014-му. Міська влада Ковеля подавала пропозицію щодо внесення цього об’єкта до переліку інвестиційних програм (проектів), які можна реалізувати у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Однак підтримки збоку обласної влади не отримала.

Міський голова Олег Кіндер запевнив інвесторів, що влада і надалі підтримуватиме молоді ковельські сім’ї і продовжуватиме фінансування будівництва. Для цього у проекті міського бюджету на 2016 рік передбачено один мільйон гривень.

0 Комментариев