На Волині малюють війну, щоб ближче познайомитись із жертвами націонал-соціалізму

news

Конкурс творчих робіт дітей та молоді на тему «Війна та мир: діалог поколінь» допомагає сучасникам ближче познайомитись із жертвами націонал-соціалізму. Цьому сприяють представники Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілки в’язнів-жертв нацизму». Ось і цього разу його представники завітали до Луцької дитячої художньої школи.

Про це пише «Волинська газета».

Анастасію Степанівну Бірук у 13-річному віці вивезли на примусові роботи до Німеччини, а Олександр Миколайович Ніколаєв малолітнім хлопчиком потрапив до в’язниці гестапо. Історії, які розповідали ці незвичні гості, будуть відтворені дитячим пером у малюнках.

– Ми не вперше проводимо такі зустрічі, – зазначає організатор конкурсу, голова правління Спілки Валентина Лазарук. – Луцька дитяча художня школа – це вже остання зупинка у нашій подорожі. Раніше ми провели такі заходи у Маяківській та Ковельській дитячих художніх школах. Діти із захопленням слухали історії та ділились образами своїх майбутніх робіт. На мою думку, цей конкурс допоможе їм зрозуміти, через що проходив наш народ у ті непрості роки та яке значення має для кожного з нас слово війна.

10 найкращих композицій будуть представлені у загальноукраїнській «Пересувній виставці творчих робіт людей, які постраждали від нацизму та тоталітаризму» та увійдуть до каталогу «Рівновага». Учасники не обмежені у техніці та розмірах своїх малюнків. Довільний формат та композиція дозволяє імпровізувати у будь- якій формі.

«Діалог поколінь» прагне, аби сучасники знали історію та почули з перших вуст про роки Другої світової війни. Адже живе спілкування набагато швидше може проникнути у серця дітей, а уява допоможе відтворити важкі події минулого.

«Я не брав участь у війні – вона живе в мені»

На фото Валентини Лазарук: Анастасія бірук та Олександр ніколаєв у колі юних художників Луцької ДХШ

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев