На Волині економлять бюджет завдяки біопаливу

news

Енергетичний кластер із використанням місцевих видів палива – надійне енергозабезпечення міст та сіл.

Про це повідомляє Управління комунікації та зв’язків з громадськістю.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук 6 жовтня на Волині відвідав дослідні ділянки з вирощування різних енергетичних культур у с. Стрільче, плантацію енергетичної верби у с. Підбереззя та твердопаливну котельню потужністю 1,2 МВт, що працює на трісці з вирощеної енергетичної верби та опалює лікарню у смт Іваничі.

«Енергетичні культури вже давно успішно використовуються країнами ЄС як цінне джерело біомаси. В Україні при вирощуванні таких культур на 1 млн га та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік. При цьому, в країні близько 4 млн га малородючих земель, які можна задіяти для енергокультур», – прокоментував С.Савчук.

«Більше того, сьогодні ми на власні очі бачимо весь цикл генерації «чистої» енергії: від саджання енергокультур, їх переробки у тріску до спалювання у твердопаливній котельні для виробництва тепла. Такі енергетичні кластери потрібні кожній українській громаді», – підкреслив С.Савчук.

У рамках візиту директор компанії «Salix Energy»Ірина Гнап продемонструвала різні сорти енергокультур, розповіла про особливості їх вирощування та технології збору урожаю. Також учасники візиту побачили техніку, задіяну у процесі вирощування та збирання енергокультур.

Під час огляду твердопаливної котельні Костянтин Богатов, керуючий партнер компанії «Salix Energy», розповів, що котельню встановлено у смт. Іваничі невипадково, оскільки в радіусі 20 км знаходяться енергетичні плантації, які на 100% можуть забезпечити необхідне паливо – деревну тріску.

Крім цього, в смт. Іваничі діє ще дві твердопаливні котельні.

За оцінками експертів, економія бюджету Іваничівського району від переходу з газу на біопаливо за сезон 2016/2017 рр. становить близько 2,7 млн. гривень.

Загалом, у Волинській області є значний потенціал виробництва енергії з біомаси. Важливо, що місцева влада вже почала його освоювати. Так, станом на 1 липня 2017 року у Волинській області працює 541 котельня на біомасі загальною потужністю 311 МВт.

Довідково:

Компанія «Салікс Енерджі» – компанія-лідер в Східній Європі у сфері вирощування енергетичних культур для виробництва енергії. Площа висаджених енергетичних плантацій  складає понад 1700 га.

0 Комментариев