На Волині 5 дільничих виборчих комісій ще навіть не почали підготовку до виборів

news

У Волинській області станом на 12 жовтня ще не почали працювати 5 сільських дільничних виборчих комісій: не призначили керівний склад, не провели першого засідання, не отримали печатки та списків виборців.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

Зокрема, у Маневицькому районі Волинської області не почали роботу станом на 12 жовтня дільничні виборчі комісії№ 070689 у с. Матейки, № 070687 у с. Колодії, № 070716 у с. Березниця, № 070724 у с. Череваха та № 070662 у с. Грузятин.

Громадянська мережа ОПОРА взяла коментар щодо цієї ситуації у секретаря Маневицької районної виборчої комісіїЛариси Романюк.

«Дільничні виборчі комісії не працюють до сьогоднішнього дня у звязку з тим, що усі члени цих комісій відмовляються займати керівні посади голови, заступника голови чи секретаря. Усі вони ще не отримали вивіски, печатки та списки виборців. Ми зараз обдзвонюємо сільських голів тих сіл, де не запрацювали виборчі комісії, щоб вони по можливості знайшли людей на заміну. Партії також працюють над тим, щоб знайти заміни, але поки що результату немає», – розповіла Лариса Романюк.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що дільнична виборча комісія збирається на перше засідання не пізніше, ніж на другий день після дня утворення (ч. 6, Ст. 20 закону); з моменту складання присяги більшістю від складу дільничної виборчої комісії, визначеного при її утворенні на засіданні цієї комісії, починаються повноваження дільничних виборчих комісій (ч. 6, Ст. 20 закону); передача попереднього списку виборців на паперовому носії та виготовлених іменних запрошень дільничній виборчій комісії звичайної виборчої дільниці відбувається не пізніше, як за тринадцять днів до дня голосування (ч. 2, Ст. 30 Закону).

Нагадаємо також, що відповідно до ч. 1 Ст. 23 Закону України «Про місцеві вибори» дільнична виборча комісія утворюється відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районною у місті територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії.

0 Комментариев