На Волинь надійшов лист від РНБО з приводу телевізійного мовлення

news

У РНБОУ поділяють стурбованість волинян щодо непокриття території області телевізійним мовленням.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Відповідна позиція поважного відомства, зона відповідальності котрого – координація дій та контроль у питаннях національної безпеки та оборони, викладена у офіційному листі, що днями надійшов до облдержадміністрації.

«Поділяючи Вашу стурбованість із приводу викладених фактів та явищ, які в умовах ведення інформаційної війни Російської Федерації проти України формують загрози інформаційному суверенітету нашої держави, негативно впливають на стан інформаційної безпеки загалом, нами відправлені відповідні листи до Кабінету Міністрів України та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для вжиття невідкладних заходів», – зазначено у листі заступника секретаря РНБОУ Олександра Литвиненка.

Варто нагадати, що голова облдержадміністрації Володимир Гунчик звертався до РНБОУ з листом, у якому детально оповідав про проблему відсутності покриття вітчизняним та регіональним телемовленням території Волині. Відтак відповідь не забарилася. Як зазначив пан Литвиненко: «порушені питання включені до постійного моніторингу стану національної безпеки в інформаційній сфері». Окрім того, у головному безпековому відомстві пообіцяли поінформувати волинян про результати розгляду звернення голови облдержадміністрації в установленому порядку.

Довідка: 35% території області не покриті українським та регіональним телевізійним мовленням. Особливо гостро питання стоїть у північних районах краю, де жителі фактично опинилися в інформаційному вакуумі, позаяк позбавлені можливості отримувати інформацію саме українського мовника, натомість у вільному доступі – польські, білоруські, а через них і російські, заборонені в Україні телеканали.

Також український мовник залишається недоступним для північних регіонів Волині упродовж усіх років незалежності. У 2014-му ситуація загострилася ще більше: близько 14 тис. населення смт. Цумань та Олика Ківерцівського р-ну опинилися в епіцентрі інформаційної «діри», позаяк було припинено мовлення українського мовника та, зокрема, місцевого телеканалу «Нова Волинь» ВОДТРК, а тепер Волинської дирекції НТКУ.

Волиняни напрацювали варіант виходу із ситуації. За твердженнями фахівців, аби покрити практично всю територію Волині вітчизняним та регіональним мовленням не потрібно серйозного фінансового ресурсу. Нині цілком реально охопити українським телемовленням територію області у цифровому форматі, використавши наявні технічні можливості й залучивши власні кошти. Волинь готова впровадити на території області пілотний або ж експериментальний проект, шляхом переведення «аналогу» у цифрове мовлення. Про це говорилося 23 березня цього року під час конференції «Шляхи забезпечення абсолютного покриття території Волинської обл. вітчизняними та регіональним телевізійним мовленням», що відбулася за ініціативи облдержадміністрації.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев