На Волинь хочуть залучати інвесторів у сміттєпереробку, щоб працювати як Швеція та Норвегія

news

Волинь у майбутньому планує відмовитися від полігонів сміття, а відходити переробляти для виготовлення тепла, електроенергії чи мінеральних добрив.

Про це йшлося 9 листопада, під час засідання постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

Заступник начальника управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Андрій Ткачук повідомив, що зараз рацює робоча група з питань сміттєпереробки. За його словами, фактично за останній період змінилася тенденція – є досить хороші інвестиційні пропозиції. Якщо раніше майже не мали пропозицій, де співучасть області у межах 5–10 %, то зараз є можливості 100 % фінансування таких об’єктів інвесторами.

Робоча група зараз виробила критерії, відповідно до сучасних тенденції оцінки таких проектів. Оскільки один із напрямків розвитку області – це є збереження довкілля, рекреаційної зони, відповідно повністю відмовляють тим сміттєпереробним заводам, які використовують технології спалювання.

Управління цікавиться технологіями глибокої переробки, які дозволяють використати отримані ресурси, як для забезпечення теплом, так і електроенергією за зеленим тарифом, а також переробки на мінеральні добрива для використання їх в аграрному секторі. Крім того поставили ще один пріоритет у програмі сміттєпереробки – це залучання тих компаній до роботи, які мають технології, що дозволяють повністю очистити полігони, зокрема, Брищенський полігон.

У майбутньому планують працювати так, як Швеція та Норвегія: ці країни повністю відмовилися від полігонів – у них залишилися тільки сміттєсортувальні станції.

Андрій Ткачук зазначив, що є реєстр інвесторів, зараз тривають активні переговори, запрошували на нараду представників цих інвесторів, які презентували свої проекти. Зараз уже створили інтерактивну карту сміттєзвалищ, яка дозволяє дуже швидко зорієнтуватися інвестору логістично.

Працює також управління над Волинською обласною регіональною стратегіє поводження з побутовими відходами, яка буде спрямована на виконання державної програми із утилізації відходів.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев