“На кордоні стоять танки”

news

Повідомляє gazeta.ua

У ніч на 22 листопада в селищі Чаплинка на Херсонщині вибух пошкодив дві елекроопори високовольтних ліній. Через це Крим повністю знеструмлений.

 Вибухів було два протягом півгодини. Патрульні не бачили, хто і як підривав. Ці вибухи сильно відрізнялися від попередніх. Раніше вибухівка була закладена безграмотно, а цього разу працював спеціаліст. Підривали тротилом, а раніше мінометними мінами, каже 38-річний Ілля Ківа з обласного управління міліції Херсонської області. В листопаді після вибухів стовпи майже вціліли. Тепер повністю пошкоджені.

Після вибуху зникло світло на півострові та в частині Херсонщини.

 Електропостачання в області швидко відновили. До електроопор кримські татари й деякі політичні організації не підпускають ремонтників, продовжує Ківа. Це політичне рішення. За стіл переговорів мають сісти учасники блокади й керівництво держави. Правоохоронці чергують на місці підриву в посиленому режимі. Є сильне відчуття початку нового ступеню агресії. На кордоні з Кримом стоять танки, військові автомобілі, системи “Град”. Масового переходу людей з Криму до України не спостерігається. Лише видно, що з російського боку продовжують звозити техніку.

Пошкодження енергетикам ­обійдеться у 2 млн грн. Підривників шукають. Людей, які підривали опори у вересні й жовтні, досі не знайшли.

Крим тепер може забезпечувати себе електроенергією на 1015%. На півострові є сонячні електростанції.

0 Комментариев