На Форумі видавців у Львові презентували перший посібник для реформаторів

news

13 вересня офіс підтримки Національної ради реформ представив унікальне видання про досвід впровадження змін – “HOW-TO або посібник реформатора”. Презентація відбулась в рамках Форуму видавців у Львові.

У заході взяли участь секретар Національної ради реформ, заступник голови адміністрації президента Дмитро Шимків, співзасновник громадянської платформи “Нова Країна” Валерій Пекар, виконавчий директор МФ «Відродження» Євген Бистрицький, колишній в.о. керівника проектного офісу Нацради реформ Ігор Гончаренко та менеджер проекту Секретаріату та Проектного офісу Національної ради реформ Анна Чухай, а також Директор з комунікацій Нацради реформ Петро Іванов.

Під час відкритої дискусії  автори книги поділилися досвідом і особливостями роботи історично першого Проектного офісу Нацради реформ, задачами, які перед ним стояли від початку, та успішними кейсами реалізації реформ.

«Прийшовши на державно службу, першим завдання, яке я отримав від Президента, було забезпечити координацію процесу реформ в країні. Ми шукали механізми, які б дозволили опрацьовувати ідеї, виносити їх на обговорення певного рівня, приймати рішення і  реалізовувати. Аби цей процес спрацював, необхідно злагоджено координувати громадянське суспільство, політиків, неурядові організації тощо. Тому  прийняли рішення запровадити проектний підхід до процесу реформ, об’єднати усіх його учасників за одним майданчиком, яким стала Національна рада реформ. Мета посібника «HOW-TO..» – зберегти напрацювання і досягнення, корисні кейси проектного офісу, якими можуть скористатися державні службовці,  усі, хто бажатиме долучитися до реформ у майбутньому», – коментує Дмитро Шимків.

В умовах модернізації країни посібник найкраще вирішує проблему передачі знань і пройдених уроків наступному поколінню реформаторів. На думку авторів, книга є винятковою, оскільки містить готові інструкції як впроваджувати реформи.

«Створюючи Проектний офіс, ми  шукали інформацію про схожий міжнародний досвід. І з’ясували, що подібних прикладів дуже мало у світі, а інформацію такого типу взагалі не систематизують. Тому ми з командою вирішили структурувати та детально описати усі етапи створення і діяльності Нацради реформ. У книзі зібрані інструменти вже готові для використання у процесі впровадження змін в Україні та за її межами», – пояснила  Анна Чухай.

У посібнику викладені усі процеси впровадження реформ: від розробки стратегії і планування до моніторингу та оцінки результатів, а також описані окремі практичні кейси імплементації реформ.

«Від проектних менеджерів, які були частиною офісу Нацради реформ, вимагалась важка аналітична робота й індивідуальний підхід до втілення кожної ініціативи. Це було складно, бо немає шаблону, який можна застосувати до усіх проектів. У книзі ви можете прочитати, як народжувалася стратегія реформ і розроблялася уніфікована модель оцінки їх прогресу», –  розповів Ігор Гончаренко.

Для того, щоб книга «HOW-TO або посібник реформатора» стала доступною для широкої громадськості, автори готові безкоштовно передати права на друк зацікавленим видавництвам.

Посібник створили за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, Agriteam Edge та Координатора проектів ОБСЄ  в Україні.

 

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев