На День Соборності «Живий Ланцюг» об’єднає лучан

news

У Луцьку у 97-у річницю Дня Соборності України відбудеться акція «Живий ланцюг». Повідомляє прес-служба Національного Альянсу.

Збір учасників 22 cічня 2016 року на Театральний майдан о 15:00 год. по можливості з національною символікою (синьо-жовті прапори, прапорці, стрічки, бодіарт на обличчі) . «Живий Ланцюг» простягнеться від пам’ятника Лесі Українки до площі Возз’єднання, що символізуватиме єдність українського народу та соборність українських земель. Після цього на Театральному майдані відбудеться віче, а учасники дійства спільно виконають гімн України. 
Акція відбудеться без політичної символіки. 
На дійстві будуть присутні представники міської та обласної влади. Також працюватиме пункт обігріву та польова кухня. 
Організатори акції громадська організація «Національний Альянс» та громадський рух “Мистецький Форпост”. 
День Соборності України — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту Возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. 
22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Україну. 
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. 
22 січня 1990 року живий ланцюг утворений сотнями тисяч людей з’єднав Київ та Львів на пам’ять про цю подію. Офіційно – 400 тисяч, неофіційно – до 4 мільйонів наших співгромадян. 
Колись ми повторимо “Великий ланцюг” від давнього Херсонеса до Києва, від Ужгорода до Луганська. Це не тільки романтика. Це акт повернення українського духа в українське тіло, державотворчий акт.

0 Комментариев