На аукціоні продана посмертна маска і останній вірш Висоцького

news

Повідомляє korrespondent.net

Паризький аукціонний дім Drouot провів торги речами з колекції актриси Марини Владі. Найдорожчим лотом стала рукописна чернетка останнього вірша Володимира Висоцького. Також на аукціоні була продана посмертна маска поета.

Чернетка останнього вірша Володимира Висоцького, присвяченого Марині Владі, стала найдорожчим лотом аукціону, на якому продавалися речі з особистої колекції актриси. Ліричний вірш поет записав на двох сторонах бланка паризького туристичного агентства 11 червня 1980 року, за півтора місяці до своєї смерті. Чернетка продана за €200 тис., при тому що спочатку оцінювалася експертами в €10-15 тис.

Другим за вартістю лотом аукціону стала посмертна маска Володимира Висоцького. Вона була продана за €55 тис.

Виконана зі сплаву бронзи і срібла, ця маска була зроблена другом Висоцького, скульптором Юрієм Васильєвим, відразу після смерті поета. Маска існує всього в трьох примірниках: перший до нинішнього дня належала Марині Владі, друга зберігається в музеї Висоцького в Москві, а доля третього невідома – свого часу вона зникла з сейфа художнього керівника Театру на Таганці Юрія Любимова.

Серед інших експонатів, проданих з аукціону, – кілька фотографій Владі і Висоцького, виконаних різними фотографами у різні роки. Зокрема, на торги була виставлена ​​відома серія з чотирьох портретів барда, зроблених Валерієм Плотніковим в 1975 році, портрет Марини Владі і Висоцького в Нью-Йорку авторства Леоніда Любяницького і унікальна кольорова фотографія обіймів Владі і Висоцького на одній з площ Рима роботи невідомого автора.

Зацікавили колекціонерів і фотографії з кінопроб Висоцького. Наприклад, серія портретів, зроблених Валерієм Плотніковим на тестових зйомках фільму «Катерина II і Пугачов» (Висоцький пробувався на роль Пугачова), пішла за €9500.

Всього Марина Владі виставила на аукціон близько 200 предметів, значна частина яких так чи інакше була пов’язана з Висоцьким.

Раніше актриса Марина Владі розповіла, чому вона виставила на торги посмертну маску Володимира Висоцького та автограф одного з його віршів. Своє рішення вона пояснила “поворотом у житті”.

0 Комментариев