На 6 місяців до в’язниці може потрапити 34-річний волинянин за відмову свідчити у суді

news

Прокуратура Волинської області затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про відмову 34-річним мешканцем села Копачівка Рожищенського району від давання показань у суді, як свідка, – інформує прес-служба прокуратури області.

 

 

“У вересні 2015 року чоловік звернувся до правоохоронців із заявою про вимагання у нього головою однієї з сільських рад Луцького району грошових коштів в якості неправомірної вигоди за позитивне вирішення питання щодо надання двох земельних ділянок.

За цим фактом було розпочато кримінальне провадження, під час розслідування якого громадянин неодноразово брав участь у проведенні негласних слідчих (розшукових) дій – передавав сільському голові заяви про виділення землі, кошти за “вирішення питання”, неодноразово зустрічався з ним із технікою для аудіо-, відеоконтролю особи, а також надавав показання у статусі свідка.

Проте, будучи викликаним за клопотанням сторони обвинувачення до Луцького міськрайонного суду Волинської області для давання показань, свідок, перебуваючи в кабінеті судді й будучи приведеним до присяги та попередженим про кримінальну відповідальність за відмову від дачі показань, без поважних причин відмовився свідчити про обставини вчинення злочину.

Відтак його обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 385 КК України, й невдовзі він постане перед судом.

Зауважимо, що за такий злочин Кримінальним кодексом України передбачене покарання аж до 6 місяців арешту”, – йдеться у повідомленні.

0 Комментариев