Мораторій на ринок землі скасовують – які документи потрібні для продажу?

news

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, заявив, що завтра скасовується мораторій на ринок землі в Україні. За його словами, немає жодної успішної країни, де діяв би такий мораторій.

Про це прем’єр-міністрзаявив на засіданні уряду.

За його словами, українці стануть справжніми господарями своєї землі, адже зможуть не просто нею володіти, але й вільно розпоряджатися.

“Це те, що закріплено у Конституції, але фактично було неможливим через дію мораторію. Немає жодної успішної країни, де діяв би мораторій на запровадження цивілізованого ринку землі. Від завтра його не буде і в Україні”, – заявив він.

Таким чином, з 1 липня можна буде продавати землю громадянам України, фізособам, не більше 1 га в одні руки. До цього закон дозволяв продавати ділянки землі тільки до 2 га.

Які документи будуть потрібні для її продажу та оформлення?

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на своїй сторінці у соцмережі фейбук.

Для продажу земельної ділянки у власника повинен бути її кадастровий номер, зареєстроване право власності та виписка з Держреєстру прав власності (у паперовому або електронному вигляді).

Наявність кадастрового номера на земельну ділянку можна перевірити на публічній кадастровій карті України. Якщо номер відсутній – за виготовленням технічної документації по встановленню або відновленню меж ділянки можна звернутися до розробника документації із землеустрою. Також реєстрацію права власності в державному реєстрі прав на нерухоме майно можна оформити в сільських, селищних і міських радах, у нотаріусів і в центрах надання адміністративних послуг.

Щоб зареєструвати право власності власник ділянки повинен надати витяг з Державного земельного кадастру, копію та оригінал паспорта та ідентифікаційного коду, квитанцію про адміністративний збір або документ, який підтверджує звільнення від нього, а також документ про право власності на ділянку (договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину, державний акт права власності). Після реєстрації права власності на землю власник отримує паперову або електронну виписку з Держреєстру прав.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев