Міста Західної України отримають додаткові можливості для свого розвитку

news

В Західній Україні розпочав роботу проект «Київський Діалог», який покликаний протягом двох років посилити участь громадян у розвитку міст в регіонах України. Діятиме він у Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Рівненській областях. Базовими для діяльності проекту вибрано шість міст: Червоноград, Дрогобич, Броди, Володимир-Волинський, Калуш, Дубно. Інші міста теж матимуть можливість долучитись до проекту.

Про це інформують організатори проекту.

Проект буде пропонувати активним місцевим жителям контакти, методичні знання, досвід українських та європейських експертів, щоб громадяни могли повноцінно брати участь у місцевій демократії.

В межах нового проекту, активні громадяни, за допомогою місцевих координаторів, навчаться змінювати публічні простори, самостійно брати участь у процесах прийняття рішень та розвивати свої міста. Також матимуть можливість брати участь у конкурсах малих грантів та вигравати фінансування на реалізацію власних ідей з розвитку міста.

Перший конкурс вже оголошено. Його мета – сприяти соціальній згуртованості, взаєморозумінню у громаді, покращенню міського середовища та розв’язанню конкретних проблем місцевих громад шляхом підтримки локальних громадських ініціатив.

Довідка:

«Київський Діалог» був започаткований в 2005 році відразу після «Помаранчевої Революції». Ідея проекту полягала у створенні інноваційної німецько-української платформи для діалогу та обміну досвіду, яка б об’єднувала в собі мультиплікаторів зі сфери політики, бізнесу, медіа та громадянського суспільства Німеччини та України, і тим самим сприяла демократичному розвитку України.

Мета «Київського Діалогу» полягає в поширенні знань про Україну і створенні таким чином її позитивного іміджу в Німеччині з одного боку та підвищенні обізнаності українських громадян про європейські процеси та цінності в Україні з іншого боку, підтримуючи та скріплюючи тим самим проєвропейський курс країни.

Проект спрямований на те, щоб ідентифікувати як політичну еліту, так і впливових акторів громадянського суспільства в Україні, які в майбутньому стануть опорою німецько-українських та європейсько-українських відносин, запросити обидві сторони до конструктивного діалогу та скріпити їхню проєвропейську позицію.

Проведено дванадцять конференцій «Київського Діалогу», які були присвячені таким темам, як: міграція, енергетика, молодіжна політика, боротьба з корупцією, гендерна політика та реформам в Україні. Завдяки цим конференціям було зроблено значний внесок у розширення мережі зацікавлених експертів з Німеччини та України та до поглиблення німецько-українського діалогу. Щорічно в конференціях, які досі фінансуються Міністерством закордонних справ Німеччини, беруть участь понад 200 ключових осіб зі сфери політики, науки, культури, представники ЗМІ.

У жовтні 2014 року «Київський Діалог» відкрив представництва проекту в Харкові, Дніпрі, Одесі та Черкасах, а в травні 2017 року до проекту долучилися Львів, Миколаїв, Маріуполь та Слов’янськ. В пріоритетах на 2017-2019 роки буде тема участі громадян у розвитку своїх міст.

Координатор проекту «Київський Діалог» в м. Львів (на Львівську, Волинську, Рівненську, Івано-Франківську обл.) – Станіслав Безушко . Контакти: lviv@kiev-dialogue.org,  моб.тел.: 067 261 20 58. Адреса: пл. Петрушевича, 3, оф. 320, 79005, Львів; www.kiev-dialogue.org.

 

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев