Мішки сміття і відходів: У Луцьку триває толока

news

5 квітня проведено черговий санітарно-екологічний день з впорядкування міста.

Прибирання відбувалось:

  • на берегах річок Стир,
  • вздовж вул. Набережної (від вул. Яровиця до мосту на вул. Ковельська),
  • в центральному парку культури та відпочинку ім.Лесі Українки (від проїзду Тещин язик, вздовж пляжів і до вул. Замкова),
  • на Омелянівському масиві вздовж вул. Чернишевського,
  • вул. Кічкарівської та Кічкарівських ставків,
  • на берегах р. Сапалаївка.

Це території прибережних захисних смуг та водоохоронних зон наших річок, які не охоплені плановим прибирання комунальних служб, а тому зазнають постійного забруднення та засмічення від лучан, які не дбають про своє місто, для яких природа — це просто оточуючий простір.

Прибирання відбувалось у 12 попередньо визначених локаціях. Участь у толоці брали колективи Торгово-промислової палати, управління патрульної поліції у Волинській області, Гімназії №4 ім. Модеста Левицького, закладу загальної освіти №13, магазину “Наш край”, Волинської обласної інфекційної лікарні, училища культури та мистецтв ім. Стравінського, магазину “Нова лінія”, Науково-дослідного криміналістичного центру, релігійної громади Церкви Ісуса Христа святих останніх днів, а також наші колеги, колектив управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Приємно, що в акціях із санітарного прибирання міста щоразу беруть участь нові учасники. За власною ініціативою приєднались до загальноміського прибирання вихованці та тренери спортивного клубу “Воїн”, які в кількості 60 чоловік 1 квітня поприбирали територію навколо Теремнівського ставка. Волонтери на чолі з Катериною Демидюк, ініціаторкою впровадження проекту “Zero Wast” (“Нуль відходів”) прибирали територію під шляхопроводом на просп. Перемоги.

Zero Wastе Lutsk

З метою вироблення навику жити не утворюючи відходів, а саме жити у стилі Zero Waste, що в перекладі означає “Нуль відходів щодня” сьогодні стартує загальноміський проект Zero Wastе Lutsk. На запрошення відділу екології міської ради участь у проекті беруть 4 команди із числа студентів хімічного факультету кафедри екології Східноєвропейського національного університету, дві команди студентів Луцького національного технічного університету та учні-старшокласники, члени Молодіжного кліматичного парламенту, які в рамках міжнародного проекту “Екологія поза кордонами” восени 2018 року відвідали Німеччину, вивчаючи досвід поводження з відходами у ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світязь готують до туристичного сезону

Проект стартує 9 квітня та триватиме 21 день, за свідченнями психологів, це той час, за який формується стійка звичка. В нашому випадку це звичка жити, не утворюючи відходів. Щодня учасники виконуватимуть завдання стосовно поводження з відходами в побуті. Результати і їх обговорення відбуватиметься у соціальних мережах. Незалежні експерти, а саме працівники Обласної юнацької бібліотеки та волонтерка Катерина Димидюк, ініціатор стилю Zero Wastе у Луцьку, будуть оцінювати успіхи учасників та підводити підсумки. Спільно навчимося жити правильно, не утворюючи відходів, не перетворюючи своє місто та його околиці у великий смітник. Запрошуємо всіх охочих слідкувати за перебігом Zero Wastе- квесту та приєднуватись до корисної природоохоронної ініціативи, навчаючись зменшувати кількість відходів навколо себе.

0 Комментариев