Міняємо диван на ортопедичне ліжко: на що звернути увагу

news

Сучасні споживачі все частіше віддають перевагу якісним ліжкам. Дивани теж мають своїх шанувальників, але скоріше в сегменті розміщення гостей чи тимчасового варіанту для орендованого житла. Якщо сім’я вже має свою квартиру чи дім, то покупка ліжка входить в перелік ледь не обов’язкових кроків. Ми розкажемо як саме вибрати ортопедичні ліжка, щоб уникнути помилок та не переплатити.

Чому ліжко краще за диван

В першу чергу тому, що в повсякденному житті нас оточують меблі, які не завжди мають гарну ергономіку. Хронічна втома та стрес не дають повноцінно відпочити навіть вночі, що вже казати про робочий час та громадський транспорт. Природне положення хребта постійно порушується, що негативно впливає на здоров’я та якість життя. Тому диван це точно не вихід – для відпочинку і глибокого сну треба використовувати ортопедичні вироби.

Можна звернутися до інтернет-магазину ліжок та подивитись моделі, які охоче вибирають покупці. Як правило, це дійсно якісні вироби з ортопедичними властивостями. Сучасний світ потребує великої працездатності та концентрації. Якісне ліжко – це не розкіш, а розумна інвестиція.

Ортопедичне ліжко – звертаємо увагу на будову

Навряд чи варто витрачати час на походи по магазинах і безплідні суперечки щодо другорядних властивостей, на яких вміло акцентують увагу споживачів маркетологи. Ортопедичне ліжко – це досить простий виріб, якому не потрібно вигадувати зайвих магічних атрибутів. Розберемо основні аспекти, що мають значення:

  1. Основа. Ортопедичне ліжко завжди має підставу з ламелей. Це дерев’яні (зрідка їх виготовляють і з інших матеріалів) планки, які підтримують ортопедичний матрац. Фахівці радять вибрати варіанти з вигнутими ламелями, які підвищують комфорт сну. Дерев’яні планки бувають вузькими (3-6 см) та широкими (7-9 см). Перший тип найкраще підходить для будь-яких пружинних матраців. Широкі ламелі вибирають для бесрпужинних виробів, хоча і для традиційних вони теж підходять. Українські та європейські виробники досить надійно закріпляють планки, так що будь-яке ліжко прослужить довгі роки, якщо воно зроблене на фабриці.
  2. Каркас. Цей елемент будови ліжка більш складний. На українському ринку найбільш популярні моделі з дерева та металу. Перший варіант найбільш естетичний та привабливий в плані затишної домашньої атмосфери. Ортопедичне ліжко з металу недороге та практичне. Є багато моделей, які ідеально вписуються в хай-тек чи лофт. Також на ринку представлені і рухливі та регульовані каркаси, але такі ліжка досить дорогі.
  3. Матрац. Багато споживачів купують ліжко відразу з матрацом. Це непоганий варіант, але є можливість зекономити. На ринку, особливо в інтернеті величезний вибір матраців в бюджетному сегменті з прекрасними властивостями та сучасними високоякісним матеріалами. Універсальним вибором можна з обережністю назвати пружинний матрац з пружним наповнювачем та гіпоалергенними якостями.
  4. Розмір. Цей параметр дуже важливий, але й складний при конкретному виборі. Багатьом потрібні великі ліжка, але площа квартир цього не дозволяє, тому доводиться шукати розумний компроміс. Саме цей аспект заважає декому замінити старий «дідівський» диван на сучасний ортопедичний виріб. Мовляв, все одно місця для сну замало, то нащо платити більше. Це не дуже конструктивний підхід.

Зараз в магазинах повно моделей як звичайних розмірів, так і нестандартних. До всякого ліжка можна прикупити такого ж розміру матрац. Якщо узагальнити, то для квартири достатньою шириною для дитячого буде 90 см, підлітково-полуторного 140 см, дорослого близько 170-200 см. Звісно, можна замовити виріб будь-якого розміру та довжини, якщо потребує антропометрія і дозволяє площа.

Якщо резюмувати поради, то можна сміливо стверджувати, що навіть бюджетне ліжко може бути якісним та дійсно ортопедичним. Але зайва економія теж не повинна заважати розумному вибору. Якщо дозволяють фінанси, краще обрати виріб з масиву деревини – він гарантовано без проблем прослужить багато років. Орієнтуйтесь на власні потреби, не піддавайтесь на маркетологічні фокуси. Якщо захочеться металеве ліжко, то купуйте. З гарним матрацом воно буде практичним. Для людей з проблемами опорно-рухового апарату краще провести бесіду з лікарем-ортопедом.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев