Метровий черв’як “прописався” у тілі чоловіка з Рівненщини

news

На Рівненщині зафіксований перший у цьому році випадок зараження людини гельмінтом. Довжина його тіла склала 1 метр 10 сантиметрів, – пише Рівне вечірнє.

 Як повідомляє лабораторний центр, хворий у листопаді минулого року був у Фінляндії. Там він займався ловлею хижої риби – щуки та форелі. Однак вживав сирою, тому й заразився.

Хворий звернувся за медичною допомогою, відразу був госпіталізований та пролікований.

Довідка: паразитуючи в тонкій кишці людини гельмінт досягає довжини 2—10 м, живе до 25 років та виділяє з калом у зовнішнє середовище понад 2 млн яєць на добу. Виділені яйця недозрілі, їх подальший розвиток проходить тільки у прісноводних водоймах при температурі 10—20°С і при наявності у воді не менше 2,0—1,5 мг/л кисню, де в яйці формується зародок — корацидій.

При вживанні людиною сирої, недостатньо просмаженої або слабо посоленої риби та її ікри плероцеркоїди прикріплюються до слизової оболонки тонкої кишки, через 2 місяці розвиваються до статевозрілої стадії, зумовлюють розлади травної системи, хронічну інтоксикацію, іноді — перніціозну В12-фолієводефіцитну анемію.

 

0 Комментариев