Меркель вважає, що Туреччині ще далеко до Європи

news

Перед початком перших німецько-турецьких урядових консультацій, канцлерка ФРН вказала на проблеми у відносинах. Це, зокрема, свобода слова та ставлення турецької влади до курдів. Про це йдеться на сайті Deutsche Welle.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель у своєму щотижневому відеоподкасті у суботу, 16 січня, відповіла на питання про те, чи можна очікувати вступ Туреччини до ЄС за 10 років. За її словами, “не є доцільним” називати за даних обставин кількість необхідних для цього років. Вона не виключила нової фази переговорів про членство, однак «треба пройти ще дуже довгий шлях», цитує канцлерку інформагенція Reuters.

У п’ятницю, 22 січня, мають відбутися перші німецько-турецькі урядові консультації, зазначає агенція AFP. Серед багатьох нагальних тем – політика щодо біженців, боротьба з тероризмом, а також проблемні для Туреччини питання свободи преси та поводження з курдами. Як відомо, раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган різко реагував на критику з боку Єврокомісії дій турецької влади проти представників засобів масової інформації. Він зауважив, що Брюссель не має права «повчати Туреччину демократії» і порадив ЄС «подивитися в дзеркало».

Напередодні у Туреччині після допиту звільнили 15 науковців, які підписали відкритого листа з осудом військових операцій Анкари проти курдських повстанців. Підписантів звинуватили у «пропаганді терористів». Ще троє науковців й досі перебувають під вартою.

 

0 Комментариев