Медична реформа супрун має згубний ефект – така думка Степанова

news

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов висловив думку, що медична реформа, розроблена колишньою главою МОЗ Уляною Супрун, не адаптована до українських реалій, а її другий етап провокував абсолютне руйнування кількох служб.

“Реформа системи охорони здоров’я України, розроблена попередніми керівниками Моз, заснована на окремих елементах моделей західних країн, але зовсім не адаптована до українських реалій”, – сказав Степанов 7 травня в ефірі програми Право на владу на телеканалі 1+1. Про це повідомляє Главред.

За словами міністра, докладний аналіз версії реформи від Супрун чітко демонстрував, що вона згубна для української медицини.

Коли ми почали аналізувати стару версію другого етапу реформи, ми побачили, що нас чекає закриття 332 лікарень по всій Україні, тому що вони отримали на 50% менше коштів, ніж у минулому році. Нас чекає звільнення від 50 до 70 тис. наших медичних працівників,

– заявив міністр.

Степанов також зазначив, що другий етап реформи фактично передбачав знищення протитуберкульозної служби, закриття 70-80% психіатричних лікарень, в яких перебуває близько 22 тис. хворих.

Під загрозою опинилася екстрена медична допомога. У деяких областях недофінансування – на рівні 60-80%. Це призведе до скорочення 30% бригад швидкої допомоги,

– заявив він.

0 Комментариев