Масово гинуть корали Великого бар’єрного рифу

news

Серед головних причин знебарвлення коралів вчені називають підвищення температури води.

Про це пише ВВС Україна.

Свідчення вчених про найбільше в історії знебарвлення коралів Великого бар’єрного рифу стало приводом до поновлення вимог до ООН внести його до переліку природних об’єктів, яким загрожує знищення.

У спеціальній організації, яка займається збереженням коралів Великого бар’єрного рифу – Національній групі протидії знебарвленню коралів, заявили, що 95% коралового рифу -від Кернсу в Північній Австралії до Папуа Нової Гвінеї – суттєво знебарвились.

Таке явище часто передує загибелі коралів.

У звіті дослідники стверджують, що тільки чотири рифи з 520 оглянутих не мають ознак знебарвлення.

Попри такий плачевний стан Бар’єрного рифу і наполягання екологів, минулого року ЮНЕСКО вирішило не вносити його до переліку об’єктів Світової спадщини в небезпеці.

Представник групи протидії знебарвленню, професор Террі Г’юз заявив ВВС, що його команда намагається знайти південний край рифу, де б знебарвлення коралів зникало.

Експерти кажуть, що ще зарано стверджувати, чи зможуть корали відновитись, проте науковці на місцях повідомляють, що до половини знебарвлених коралів просто відмирають.

Серед головних причин знебарвлення коралів вчені називають підвищення температури води. Зміни клімату та наслідки кліматичного явища Ель-Ніньйо – різке підвищення температури поверхневого шару води у цій частині океану, називають серед винуватців нинішньої кризи знебарвлення.

Під час знебарвлення корали зазнають температурних впливів, через що позбавляються специфічної водорості зооксантели, яка надає їм колір.

Якщо нормальні температурні умови відновлюються, то відновлюються і корали, проте це може тривати десятки років. Якщо ж стресові температурні режими залишаються, то знебарвленні корали можуть загинути.

 Частина коралового рифу у здоровому стані, потім він знебарвився і згодом кораловий риф загинув

“Ми бачимо, що зміни клімату, які визнали на конференції в Парижі, грають важливу роль і для рифів”, – заявив ВВС професор Джастін Мартін з університету Квінсленда.

Речник Фонду дикої природу Нік Хіт заявив, що непошкоджена північна частина рифу може бути своєрідним банком генетичного матеріалу, за допомогою якого можна буде відновити корали на півдні.

“Ми працювали останніми роками над порятунком рифу та завжди вважали, що маємо банк коралів у північних районах, які були у безпеці та не зазнавали ушкоджень раніше, але зараз і вони наблизились до загибелі”, – заявив пан Хіт.

Управління навколишнього середовища планує витратити на захист рифу у найближчі десять років півтора мільярда доларів.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев