Майданчики для вигулу собак в Україні можуть стати сучаснішими та з більшими вимогами до них

news

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України хоче внормувати проектування сучасних майданчиків для вигулу тварин. Про це повідомив заступник Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

Ми продовжуємо переглядати чинні будівельні норми щодо благоустрою та наразі плануємо осучаснити та прописати більш чіткі вимоги до проектування майданчиків для вигулу собак.

Сьогодні у чинних вимогах ДБН щодо благоустрою є лише деякі окремі вимоги, як влаштовувати майданчики для вигулу собак та інших тварин. У підсумку на практиці їх проектують, як хто вважає за потрібним. Порядок має бути у всьому. Тому ми хочемо суттєво переглянути ці вимоги, більш конкретизувати їх.

Наприклад, прописати яких саме розмірів мають бути такі майданчики і від чого це має залежати. Щоб вони розташовувалися близько до внутрішньодворових територій або безпосередньо на них. Щоб там були обов’язково туалети для тварин, щоб ця територія відповідно огороджувалась і так далі. Тоді це буде цивілізовано, як закордоном.

Сьогодні приклади успішного впровадження таких майданчиків для тварин спостерігаються у США, Чехії, Німеччині та країнах Скандинавії. Там вони проектуються як у міському просторі, так і за містом. На таких майданчиках також зазвичай розміщується ігрове обладнання, основна інформація про правила перебування на майданчику, пакетики та контейнер для пакетиків для туалету тварин. У деяких випадках можуть додатково облаштовувати освітлення, подачу води і ванночки для миття тварин. Цей досвід вивчити дуже доцільно. Що скажете? Як вам така ідея?

——————————————-
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

 

0 Комментариев