Магнітні бурі та як із ними боротися

news

Людський організм — це біологічна машина, діяльність якої багато в чому обумовлена електричними імпульсами. Він уловлює будь-які зміни електромагнітного поля. А найпотужніше вплив електромагнітного удару, яким є викид потоків з Сонця, на людину впливає непередбачуваним чином.

Чим викликане явище

Магнітні бурі, про які періодично повідомляють засоби масової інформації, — це відгук Землі на явища, що відбуваються на Сонці. Зокрема, вибухи — потужні викиди плазми. Через одну-дві доби вони досягають Землі і змінюють її магнітне поле.

Корисні поради в дні магнітних бур

  • Учені радять пити достатню кількість води.
  • Навіть якщо листопад досить прохолодна пора року, усе одно намагайтеся хоча б годину в день провести на свіжому повітрі.
  • Провітрюйте приміщення.
  • Додайте спорт. Навіть десятихвилинна зарядка здатна поліпшити самопочуття.
  • Висипайтеся.
  • Намагайтеся дотримуватися режиму харчування.
  • Уникайте конфліктів, коли це можливо. Якщо ситуація критична, перенесіть розмову на інший день.

Під час магнітних бур допоможе гімнастика

Якщо у людини немає серцево-судинних захворювань, але вона відчуває безпричинну втому на робочому місці, потрібно зробити паузу, невелику фізичну гімнастику, відпочити і продовжити роботу. Якщо ж після фізичної активності симптоми не пройдуть, необхідно проконсультуватися з лікарем. Особливо ретельно за своїм здоров’ям під час магнітної бурі повинні стежити люди з хворобами серця.

 

Як боротися з магнітними бурями

Найкраща профілактика — бути здоровим. Здоровий спосіб життя — запорука протистояння магнітним бурям. Кидайте палити. Маєте зайву вагу — худніть. Тримайте свою кровоносну систему в тонусі. Для цього не забувайте про загартовуючі процедури. Ранок починайте, всупереч всім радам, не з ситного сніданку, а з легкої зарядки з вправами на розтяжку і контрастного душу. Він відмінно стимулює кровоносні судини. Не можете терпіти холодну воду, хоча б розтирайтеся мокрим рушником. Капіляри будуть раді й цьому.

Перегляньте свій раціон харчування. Лікарі рекомендуються зменшувати добовий раціон приблизно на чверть, за рахунок тваринних жирів і вуглеводів. Лікарі впевнені, що вони погано розщеплюються при магнітних бурях, так як шлунково-кишковий тракт працює упівсили. Потрібно додати капусту. Вона, крім вітамінів і мікроелементів, містить бактерицидну речовину лізоцим, який допомагає організму швидко адаптуватися до змін зовнішнього середовища. Якщо не хочете їсти капусту, випийте півсклянки капустяного соку. Тваринний білок краще замінити на рослинний. Горох, квасоля, сочевиця — цим продуктам варто віддати перевагу, як тільки дізналися, що Сонце зробило викид плазми і до Землі наближається магнітна буря. Ще одним важливим продуктом в магнітну бурю є ріпчасту цибулю. У несприятливий день рекомендується за раз з’їсти половину цибулини, це допоможе тримати судини в тонусі.

Актуально: Магнітні бурі та некомфортні дні у травні 2020

Хронічним хворим потрібно разом з лікарем розробити план заходів на випадок магнітної бурі. Зазвичай лікарі рекомендують збільшити дозу ліків, що приймаються. Робити це без консультації з лікарем не рекомендуємо. Навіть у здорових людей під час магнітної бурі зменшується згортання крові, підвищується ризик небезпечних кровотеч. Лікарі рекомендують протягом 3-5 днів приймати аскорутин (аскорбінова кислота з рутином) по одній таблетці три рази на день після прийому їжі. Корисні будуть також кропива, подорожник. У хронічно хворих тромбофлебітом осіб, які страждають на атеросклероз, навпаки, підвищується в’язкість крові. Тому їм потрібно приймати препарати, які розріджують кров. Зрозуміло, після консультації зі своїм лікарем. Самодіяльність неприпустима.

Не впадайте в паніку при повідомленні ЗМІ про магнітну бурю. Оптимістичний погляд на життя можуть зробити для вашого здоров’я більше, ніж проходження багатьом рекомендаціям з профілактики.

За матеріалами інтернет-видань

 

0 Комментариев