“Люди вчаться бути владою. Приєднуйтеся”. Майдани ширяться світом (день 3)

news

Повідомляє gazeta.ua

Ранок третього дня протестів у центрі Києва почався зіткненням із міліцією. Правоохоронці почали відтісняти прихильників євроасоціації з Майдану Незалежності під приводом монтажу новорічної ялинки.

На Європейській площі тим часом облаштували ціле наметове містечко. Тут акція проходить під партійними прапорами “Батьківщини”, “Свободи” і “УДАРу”. Комендантом містечка обрали Андрія Парубія.

Сутички з силовиками також відбуваються у Миколаєві. Протестувальників, серед яких були жінки та люди похилого віку, штурмує міліція, зносить намети.

На центральній площі столиці зранку 23 листопада – кількасот мітингувальників. Усі охочі виступають зі сцени.

Протягом дня на київський Майдан прибувають учасники з регіонів: більшість – зі Львівщини та Івано-Франківщини. Підтримати мирну акцію приїхали ветерани Військово-морського Флоту України із Севастополя.

“Досить стояти на колінах і йти за Росією. Ми за Європейський Союз”, – заявив капітан 2-го рангу запасу Олег Голубєв.

В інтернеті активно поширюються заклики взяти участь за гроші в масовці на мітингах проти підписання угоди з ЄС.

У регіонах збирають людей для масовки на Антимайдан. Погоджуються переважно жителі Луганська, Донецька, Полтави, Миколаєва та Макіївки. На вечір молодики у спортивних костюмах затівають бійку на Майдані Незалежності.

О 16 годині на Майдані Незалежності, як і по всій Україні, хвилиною мовчання вшанували жертв голодомору 1932-1933 років. На той час у центрі столиці зібралися кілька тисяч людей. Багато молоді та студентів.

Оголосили з трибуни, що Євромайдан буде стояти до 29 листопада дня саміту у Вільнюсі. Головна вимога – “Янукович, підпиши асоціацію”.

Стоять також Майдани в інших українських містах. Зокрема, попри заяви місцевої влади Донецька та Луганська про те, що Євромайдану в цих містах не буде, люди з прапорами протестують на центральних площах.

Мітингувальники продовжують закликати всіх небайдужих до долі України підтримати протест.

“На Євромайдані люди вчаться бути владою. Приєднуйтеся”, – Єгор Соболєв.

У мережі з’явилася інтерактивна карта, на якій позначені міста світу, де теж проходять акції протесту проти зупинки підготовки до асоціації з ЄС. Згідно з даними карти, Євромайдани проходять у Лондоні, Бельгії, Франції, Чехії, Польщі, Італії, США, Канаді та інших країнах.

0 Комментариев