Липинська школа виграла грант на 10 тис грн у Хеппі Челенджі

news

ЧЕЛЕНДЖ ЩАСТЯ ДЛЯ ШКІЛ: ЧОТИРИ ТИЖНІ ТУРБОТИ ПРО ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ТА КОМФОРТ 

1 квітня 2021 року відбувся фінал Хеппі челенджу (Челенджу Щастя) в рамках Всеукраїнської програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», започаткованої Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. Її мета – популяризація здорового способу життя та виховання корисних звичок серед школярів.

Крістіна Боннер, представниця Міжнародного Фонду Mondelēz International Foundation коментує: «Ми пишаємось тим, що Центр «Розвиток КСВ» є нашим партнером в Україні, і тими результатами, які досягаються в рамках програми Healthy Schools. За три роки існування Програми було охоплено більше 250 тисяч учнів, 35 тисяч вчителів із 900 шкіл з різних куточків України. Звісно, дотичними до активностей стають також їхні родини і громади. І ці цифри свідчать про те, яку величезну популярність здобула програма Healthy Schools в Україні.»

Хеппі челендж, що тривав з 22 лютого до 1 квітня 2021 року, був присвячений ментальному здоров’ю школярів і школярок, яке є надзвичайно важливим для їхнього успішного навчання і розвитку їхніх здібностей. Особлива ця тема актуальна під час COVID-19.

Упродовж чотирьох тематичних тижнів 380 шкіл виконували завдання, у яких вони досліджували різні аспекти психологічного благополуччя учнів. Разом із вчительською спільнотою школярі провели 500 занять з арт-терапії і більше 300 інтерактивних уроків про протидію булінгу, зняли більше 200 роликів соціальної реклами, створили більше 200 унікальних просторів щастя у школах, здійснили більш ніж 300 еко-активностей –  волонтерили, робили добрі справи для громад (допомагали літнім людям, притулкам тварин, дитячим будинкам), і щодня дбали про своє ментальне здоров’я.

Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ»,  зазначає: «Школи отримали 12 завдань, згідно з якими щодня організовували різні активності з підтримки ментального здоров’я. Загальна кількість таких заходів для школярів всієї країни становить більше 3 тисяч. Багато шкіл створили простори щастя та центри підтримки як результат Челенджу. Тому впевнена, що ті активності, які школи започаткували, будуть і надалі реалізовуватись.»

Учні та вчителі також долучались до прямих ефірів, на яких виступали експертки та зіркові гості і розповідали про медитації як засіб боротьби зі стресом, практику усвідомленості (mindfulness), а також управлінські й освітні рішення, які можна застосувати, щоб створити безпечний і вільний від цькувань простір у навчальному закладі. Зокрема, запрошеними спікерами стали: Максим Девізоров, актор популярного та гостросоціального серіалу «Перші ластівки»; Надія Рогозіна, психологиня, коуч та співзасновниця першого україномовного мобільного застосунку для медитацій Svitlo; Ірина Скорбун, консультантка ЮНЕСКО з питань профілактичної освіти, співавторка методичного посібника для педагогічних працівників «Попередження насильства у закладах освіти»; Вікторія Шум, викладачка практик усвідомленості та співзасновниця консалтингової компанії з розвитку емоційного інтелекту EQLab.

Із усіх зареєстрованих шкіл-учасниць до кінця програми дійшли і, відповідно, зробили всі тижні всіляких челенджів 287 шкіл (76%), а 30 найзавзятіших шкіл стали фіналістами. За підсумками чотирьох челенджів переможцями стали і отримали грант:

1 місце (розмір гранту – 35 000 грн) – Шепетівський навчально-виховний комплекс №1 у складі: “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей ім. Героя України М. Дзявульського” Хмельницької області.

2 місце (розмір гранту – 20 000 грн) – Комунальний заклад Верхівцевський навчально-виховний комплекс “Заклад загальної середньої освіти №1-заклад дошкільної освіти”Верхівцевської міської ради” Верхньодніпровського району Дніпропетровської області.

3 місце (розмір гранту – 15 000 грн) – Новопразький навчально-виховний комплекс Новопразької селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області.

Приз сільської школи (розмір гранту – 10 000 грн) – ЗОШ І-ІІІ ст. с. Липини Луцького району Волинської області.

Приз глядацьких симпатій (розмір гранту – 10 000 грн) – Смілянська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 11 Смілянської міської ради Черкаської області. Представники цієї школи розтопили серця фіналістів своїм душевним відео та завіршованою розповіддю про шлях у проекті.

Виграні гранти школи зможуть використати для закупівлі обладнання для сучасних STEM-лабораторій (STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics).

Семенюк Анастасія, педагог-організаторка Шепетівського НВК №1, який посів 1 місце у Хеппі челенджі, говорить: «Хеппі челендж згуртував нашу велику ліцейну родину. Він допоміг нам усвідомити цінність моментів, на які ми зазвичай не звертаємо уваги. Він навчив нас бути собою, піклуватись про оточуючих та цінувати час, проведений з родиною. Нашою метою було зробити всіх нас трішки щасливішими. І це нам вдалося!

15 шкіл-фіналістів отримали приз – участь у майстер-класі “Навички усвідомленої комунікації” від Євгенії Білан, консультантки у методі позитивної психотерапії, організаційного коуча, президента МБФ “Життя з надлишком”, який організовує для них партнер Програми Healthy Schools – психотерапевтична онлайн-платформа Mental Code.

           

Хеппі челендж – це другий із трьох челенджів, до яких школи долучаються у 2020-2021 навчальному році в рамках «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». У листопаді-грудні минулого 2020 року школи брали участь у першому – Спортивному челенджі: https://cutt.ly/8cDkRK7 Наприкінці квітня стартує третій, останній в цьому році, етап програми Healthy Schools – челендж «Здорове харчування». Учасники зможуть не лише довести, що здорова їжа – це легко, смачно і різноманітно, а і виграти гранти для закупівлі обладнання для сучасних STEM-лабораторій.

 Довідка
Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»
*Healthy Schools: транслітерація «Хелсі скулз», переклад – «Здорові школи»
«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. В рамках програми середні навчальні заклади з усієї України беруть участь у тематичних челенджах і борються за цінні призи – гранти на купівлю обладнання для сучасних STEM-лабораторій. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення до власного здоров’я у понад 900 школах, залучивши 250 000 дітей по всій Україні протягом трьох років.
 
Фонд Mondelēz International Foundation
**Mondelēz International Foundation: транслітерація «Монделіс інтернешнл фаундейшн», переклад – «Міжнародний фонд Монделіс»
Mondelēz International Foundation є міжнародною філантропною організацією Mondelēz International. Фонд сфокусований на трьох напрямках діяльності: інвестування в програми, що сприяють здоровому способу життя в громадах з найвищим ризиком та по всьому світу; надання гуманітарної допомоги під час стихійних лих (фінанси або продукція); і заохочення та надихання колег інвестувати свої навички та таланти, щоб допомагати місцевим громадам. Фонд Mondelēz International Foundation підтримує зобов’язання компанії Mondelēz International щодо розвитку у чотирьох сферах: підтримка локальних громад, сталий розвиток, здорове харчування та безпека.
Дізнатись більше про Mondelēz International Foundation та партнерів можна тут: www.mondelezinternational.com/impact/community-partnerships.
 
Центр «Розвиток КСВ» CSR Ukraine – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org.
0 Комментариев