Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги прозвітував про свою діяльність

news

З 2015 року в Україні діє система безоплатної правової допомоги. 1 липня цього року нам виповниться 5 років. Щоквартально ми звітуємо про свою діяльність, спрямовану на забезпечення дотримання прав та свобод людини та громадянина, їх відновлення у разі порушення, що полягає у наданні такої первинної та вторинної правової допомоги:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру;

4) надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення – власників земельних ділянок;

5) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації;

6) захисту;

7) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні у ІІ кварталі 2020 року, з 1 квітня по 1 червня 2020 року, Луцький місцевий центр працював дистанційно. Звернення приймались через поштові відправлення, електронну пошту, скриньки для звернень громадян, через мережі Фейсбук, Вайбер, Телеграм та по телефону. За допомогою засобів комунікації надавались відповідно і консультації з правових питань. Серед таких питань найпоширенішими, зокрема, були пов’язані із режимом роботи підприємств під час карантину, щодо порядку надання відпусток та звільнення працівників під час карантину, подовженням строків подання документів до державних органів, в тому числі суду, та інші питання у сферах соціальних прав людини та громадянина.

З 1 червня 2020 року Луцький місцевий центр працює в звичайному режимі з дотриманням заходів протиепідемічної безпеки: в заклад заборонено заходити без маски, прийом громадян здійснюється по одному, черга формується з дотриманням дистанції.

За ІІ квартал 2020 року фахівцями Луцького місцевого центру проведено 38 правопросвітницьких заходів, зокрема онлайн вебінарів та лекцій, виїзних заходів в сільській місцевості, зустрічей в трудових колективах, участі в дискусійних клубах, вуличних акцій.

В рамках проведення даних заходів Луцький місцевий центр співпрацював з такими партнерами: Луцьким міським центром зайнятості, ГО «Волинські перспективи», Департаментом сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради, Регіональним представником Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України у Волинській області, Бібліотекою імені Олени Пчілки.

Ми відкриті до співпраці і шукаємо нових партнерів. За другий квартал 2020 року ми уклали два нових договори про співпрацю – з Юридичною клінікою «Ad astra», що діє на базі юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки, та з ГО «Волинські перспективи».

З потенційними партнерами були погодженні умови подальшої співпраці та обговорено умови укладення відповідних договорів.

Щодо безпосереднього надання клієнтам правових консультацій, роз’яснень, складання документів правового характеру, окрім процесуальних (первинна правова допомога), то Луцьким місцевим центром було надано таку допомогу 633 особам.

Звернення щодо вторинної правової допомоги (захист, представництво інтересів в суді та складання процесуальних документів) було прийнято у 97 осіб.

Протягом ІІ кварталу 2020 року працівники Луцького місцевого центру брали участь у тренінгах із соціально значущих питань, наприклад, щодо гендерної рівності, запобігання дискримінації, протидії домашньому насиллю, та з ціллю підвищення професійного рівня, зокрема, щодо змін у законодавстві, забезпечення доступу клієнтів до медіації, підвищення рівня професійної компетенції.

До річниці Луцького місцевого центру також зазначимо, що за період з 01.07.2015 по 25.06.2020 (включно) на рахунку Центру:

1) 15759 зареєстрованих звернень клієнтів;

2) 3632 прийнятих рішень про надання безоплатної вторинної правової

допомоги;

3) не менше 1045 проведених правопросвітницьких заходів;

5) 80 укладених меморандумів та угод про співпрацю.

Для того, аби отримати правову допомогу звертайтесь у:

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7. Тел. (0332) 77-07-17.

Ківерцівське бюро: м. Ківерці, вул. Грушевського, 23. Тел. (03365) 2-18-49.

Маневицьке бюро: смт. Маневичі, вул. Комарова, 32. Тел. (03376) 4-04-66.

Рожищенське бюро: м. Рожище, вул. Незалежності, 60. Тел. (03368) 2-13-79.

0 Комментариев