«Луцьктепло» боргує 1,5 мільйона гривень за майно, частина якого у аварійному стані

news

1,5 мільйона гривень боргує ДКП «Луцьктепло» для ТзОВ «Теплоенергоцентр» за оренду котельні на Карбишева. Разом з тим частина орендованого майна перебуває у непривабливому і за попередньою експертизою у аварійному стані.

Про це йшлося вчора, 20 червня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Як розповів перший заступник керівника ТзОВ «Теплоенергоцентр» Богдан Денисюк був укладений договір оренди котельні на вулиці Карбишева між ДКП «Луцьктепло» та ТзОВ «Теплоенергоцентр». За квітень та травень ДКП «Луцьктепло» не сплатило коштів за оренду. Оскільки Луцькрада виступає поручителем, то ТзОВ «Теплоенергоцентр» вирішило звернулися до голів депутатських комісій, якій брали участь у підготовці розгляді і винесення на сесію цього договору. Просять погасити заборгованість у сумі 1,5 мільйона гривень не доводячи до судового розгляду.

Директор ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна пояснила, що проблеми виникли на підприємстві ще у квітні, коли НКРЕКП порахувала, що тариф підприємства є незрозумілим та припинила здійснювати розподіл. Отож, увесь квітень всі надходження на рахунок підприємства йшли на НАК «Нафтогаз України». У травні вдалося дійти до компромісу з комісією, що надходження, якими має розпоряджатися ДКП «Луцьктепло» складатимуть 7,95 % від загальних надходжень. Все інше йде на НАК «Нафтогаз України».

Також є величезна проблема з пільгами та субсидіями. На цей момент державний бюджет боргує ДКП «Луцьктепло» 132 млн гривень. Підприємство не змогло заплатити зарплат, а рахунки є заблоковані через борги.

Ще одне проблемне питання у тому, що при прийнятті котельні, обидві сторони в акті приймання-передачі майна написали, що частина майна є у непривабливому стані. Сторони узгодили, що будуть замовляти експертизу.

ДКП «Луцьктепло» вирішило замовити експертизу, які провів науково-дослідний інститут Академії наук. Експерти встановили, що труба від парової котельні перебуває у аварійному стані, однак поки що її не використовують. У висновках експертизи зазначили, що категорично потрібно виключити перебування людей, адже можливий обвал. Капітальний ремонт вважають за недоцільне робити, адже він обійдеться дорожче, як будівництво нової труби.

ДКП «Луцьктепло» зверталося до ТзОВ «Теплоенергоцентр» із проханням забрати майно із оренди, відповідно через що орендна плата зменшилась би на 600 тисяч гривень у рік. Однак ТзОВ «Теплоенергоцентр» експертизі не вірить і планує проводити свою, яку виконуватиме Київський національний університет будівництва та архітектури. Окрім того представник ТзОВ «Теплоенергоцентр» запевняє, що вони не знали про експертизу, яку замовляло ДКП «Луцьктепло». Малютіна ж переконує у протилежному.

Денисюк пояснив, що експертизу проведуть упродовж місяця-два, а щодо будівництва нової труби, то він не погодився, що це буде дешевше, ніж капітальний ремонт. За його словами, значну частину коштів доведеться витратити лише на демонтаж.

Депутат Луцькради Олександр Кравченко наголосив, що під загрозою життя людей і тому недоцільно затягувати із експертизами. Він запропонував створити робочу групу та вивчити стан аварійності цієї труби.

Депутат Сергій Була зауважив, що потрібно повторно звернутися до голови Волинської ОДА та Кабміну щодо виплат пільг та субсидій, адже Луцьк із лютого цього року не отримав жодної гривні.

Голова «бюджетної» комісії Борис Смаль запропонував рекомендувати департаменту фінансів та бюджету підготувати проект рішення відповідно до листа ТзОВ «Теплоенергоцентр».

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев