Луцький художник отримає 10 тисяч фунтів стерлінгів

news

Лучанин Дмитро Микитенко, відомий в творчих колах як AZO, став кращим вуличним художником за результатами першого відкритого міжнародного конкурсу «UK/RAINE» для митців із Великобританії та України. Хлопець отримає 10 тисяч фунтів стерлінгів, профінансованих Фондом «Firtash Foundation», засновником якого є одіозний олігарх Дмитро Фірташ.

Про це пише Таблоїд Волині.

Оголошення переможців конкурсу та відкриття їхньої виставки відбулося 24 листопада в лондонській Галереї Саатчі. Конкурс «UK/RAINE», а також виставка 30 кращих учасників відбуваються в рамках щорічного фестивалю Дні України у Великобританії.

Дмитро Микитенко на виставці у Луцьку

Заявки на конкурс приймали з 10 вересня до 20 жовтня. За цей час в конкурсі взяло участь більше 2100 художників. Роботи 30 кращих авторів, а також переможців в п’яти номінаціях визначала міжнародна незалежна комісія, до якої увійшли: Джонсон Чанг – засновник «Asia Art Archive», Найджел Херст – генеральний директор «Saatchi Gallery», Апінан Пошианда – міністр культури Таїланду, Олександр Соловйов – куратор проекту з України.

Робота Дмитра Микитенка у Житомирі, Horizon – 2015

Премії отримали: Домінік Бітті (живопис), Джеймі Фітцпатрик (скульптура), Роман Михайлов (інсталяція), Сергій Петлюк (нові медіа) та Дмитро Микитенко (вуличне мистецтво). Грошовий приз кожного номінанта склав 10 тисяч фунтів стерлінгів.

У Лондон – за нагородою

«На конкурс «UK/RAINE» було направлено понад 10 000 робіт від 2100 художників з різних міст України та Великобританії, із різним професійним рівнем. Це говорить про важливість таких ініціатив, про необхідність створювати нові, глобальні платформи для творчого середовища», – зазначила керівник Фонду «Firtash Foundation» Лада Фірташ на офіційному відкритті виставки.

Дмитро Микитенко (крайній зліва) – серед переможців

Загалом призовий фонд проекту «UK/raine» – £75 000. Ці кошти скеровані на підтримку найбільш обдарованих творчих молодих художників, у тому числі студентів, які живуть і працюють у Великобританії або Україні.

0 Комментариев