Луцьким студентам розповіли про атомну бомбу на літературний лад. ФОТО

news

Відомий волинський письменник, історик та журналіст Іван Корсак презентував луцьким студентам дві книги про маловідомих, але визначних постатей української культури. Дійство відбулося в День української писемності та мови, 9 листопада, в бібліотечному корпусі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

На початку дійства слово взяв декан Інституту філології та журналістики Юрій Громик. «Іван Корсак стоїть в перших шеренгах української романістики. Він повертає нам багато маловідомих та забутих імен», –заявив очільник ІФтаЖу.

Після Юрія Громика слово взяв Іван Корсак, який привітав студентів із «професійним святом». Письменник презентував студентству  два романи – «Перстень Ганни Барвінок» та «Вибух у пустелі».

Першою гість дістав книгу про дружину Пантелеймона Куліша – Ганну Барвінок. Саме таким псевдонімом підписувала свої роботи Олександра Куліш, яка левову частину свого життя перебувала в «літературному затінку».

Творче сімейство пройшло через чимало негараздів.  «Ніхто не ризикне назвати Куліша зразковим сім’янином. Ганна ж  все віддала заради творів Пантелейомна. Вона помирала в чужій «сторожці» напівзабута», – зауважив автор роману. Іван Корсак переконав студентів, що загал має знати про Ганну Барвінок: «Багатшої мови, ніж в Ганни Барвінок, годі шукати. Конкуренцію хіба може створити Марко Вовчок».

Роман «Вибух у пустелі» розповідає про викладача Гарвардського університету, помічника Президента США і винахідником атомної бомби – Георгія Кістяківського. Іван Корсак розповів студентам, що видатного українця Кістяківського часто називають російським вченим. «Це кремлівські квартиранти, вони не можуть представляти народ Росії», – зауважив письменник.

На завершення гість попросив молодь шанувати свою історію і не дозволяти «друзям» по ній топтатися. Студенти та викладачі продовжили розмову із цікавим гостем у кулуарах.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев