Луцьких студентів переконували в розпаді Європейського Союзу

news

Письменник Віктор Тимченко вважає, що прагнення Європейського Союзу «підім’яти» під єдиний шаблон країни із різними соціальними та економічними відмінностями призведе до краху спільноти. Така думка пролунала під час презентації книги Віктора Тимченка «Модерний Націоналізм» 2 грудня в Інституті філології та журналістики Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.

Віктор Тимченко довгий період часу проживає в Німеччині, його жінка – німкеня. Перша україномовна книга письменника вийшла у світ в 2013 році під назвою «Час націоналізму». «Як я писав цю книгу, то не було ще ні Майдану, ні натяків на це», – зауважив письменник.

Під час свого спічу літератор провів межу між націоналізмом і шовінізмом, сильними і слабкими націями. «Є люди, які хочуть, щоб нації змішалися і була одна-єдина нація», – розповідає Віктор Тимченко. Письменник порівняв ситуацію зі ставленням до власної нації у Німеччині та Україні: «В нас пишуть на парканах «Слава Україні», а в Німеччині – «Німеччина, здохни».

Зачепив письменник і тему заселення планети, розповівши студентам про рух «Child free», що пропагує життя без дітей. «Малі діти не дають спати, а великі дихати», – з посмішкою пожартував гість із Німеччини. Незважаючи на це, Віктор Тимченко закликав студентів покращувати демографічну ситуацію в країні, інакше через декілька десятків років нас залишиться 18 мільйонів.

Також пан Віктор повідав студентам про своє ставлення до Європейського Союзу. «Я не маю нічого проти ЄС, але він приречений на розвал», – заявив письменник, аргументуючи це тим, що європейська спільнота намагається силою поєднати непоєднуване.

На завершення дійства відбувся своєрідний міні-аукціон, під час якого охочі мали можливість придбати книги письменника за акційною ціною.

0 Комментариев