Луцькі школярі взяли участь в Євроолімпіаді. ФОТО

news

Щороку у третю неділю травня вже традиційно Луцьк відзначає День Європи. Розпочалися святкування з Європейської олімпіади – конкурсу знань про Європу та Європейський Союз серед школярів міста Луцька та партнерських міст Республіки Польща. 

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Спільно з загальноосвітніми та вищими навчальними закладами Луцька міська рада організовує заходи, спрямовані на популяризацію ідеї європейської інтеграції України. Особливого значення це свято набуло зараз, наша держава офіційно заявила про євроінтеграційний курс та отримала право на безвізовий перетин кордону із країнами, що входять до складу Європейського союзу.

Участь приймають 40 дітей, з них – 26 луцьких школярів та 14 учнів з-за кордону. Цьогоріч до Луцька завітали учні з Жешува, Любліна, Торуня, Замості, Хелма, Бартошицького повіту (Республіка Польща), міста Каунас (Литва) та міста Брест (Білорусь).

Юних ерудитів привітав секретар міської ради, виконувач повноважень Луцького міського голови Ігор Поліщук.

“Євроолімпіада — це початок святкування Дня Європи у Луцьку. Це можливість дізнатися більше про культуру, традиції та життя країн Євросоюзу, з якими нас пов’язуть давні партнерські відносини. Сподіваюся, що й надалі співпраця та дружба між нашими містами буде міцнішати та приносити чудові результати. Приємно відзначити, що Луцьк давно здійснює проєвропейську діяльність. Результатом цієї діяльності є третя із чотирьох важливих нагород Парламентської Асамблеї Ради Європи — Щит Честі, якою відзначене наше місто. Це досягення не лише Луцької міської ради, а й усіх лучан, які щодня працюють на благо рідного міста, а також наших закордонних партнерів. Сьогодні у Луцьку відбудеться багато заходів, присвячених Дню Європи. Тому запрошую усіх відвідати заходи та гарно провести час. А учасникам Євроолімпіади — чудових результатів та перемог”, — побажав він.

Також гостей привітала в.о. начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець, зазначивши, що День Європи в Луцьку відзначають різнопланово. Основним місцем проведення розваг та конкурсів є Центральний парк. А результати олімпіади будуть оголошені сьогодні під час урочистої церемонії на центральному майданчику свята, який розміщений при вході до парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

Для учасників олімпіади підготували творчі завдання англійською мовою. Таким чином учні зможуть показати рівень обізнаності про структуру Європейського Союзу, його економіку і фінанси, історію створення. Юні знавці Європи отримають подарунки від організаторів свята та спонсорів.

0 Комментариев