Луцькі патрульні: ніколи не давай милостиню жебракам на вулиці

news

Тема різноманітних шахрайств актуальна стільки ж, скільки існує людство. Але особливих розмірів воно набуло з поширенням різноманітних інтернет-аукціонів.

Патрульна поліція Луцька дає кілька порад, як вберегти себе:

1. Намагайся купувати тільки у перевірених продавців. На подібних сайтах є система рейтингів продавців та відгуків про них.

2. Ніколи не сплачуй повну вартість товару, доки не отримаєте річ і не “покрутиш її у руках.

3. Скористайся опцією “накладний платіж”, коли платиш за товар, тільки отримавши його.

4. Ніколи не оплачуйе вартість товару, перераховуючи гроші на мобільний рахунок. Якщо продавець вимагає саме таку оплату — перед вами шахрай без сторонніх домішок.

5. Дуже популярний “розвод”: тобі приходить смс приблизно такого змісту — “ти виграв автомобіль/верблюда/упаковку проносного. Перерахуй нам на мобільний таку-то суму і отримай виграш”. Це 100% еталонний “розвод”. Не вір!

6. Також не варто передзвонювати на ті номери, з яких надсилаються повідомлення — у тебе моментально зніме з рахунку усі гроші.

7. Інша поширена схема: тобі дзвонять і кажуть, що син/дочка/племінник/домашній кіт скоїв ДТП/вбив когось/застукали з наркотиками. Збирай негайно таку-то суму і ми його відмажемо. Навіть твій “син” скаже щось у трубку тремтячим голосом. Терапія: не вір-не бійся-посилай подалі. Відразу зателефонуй тій людині, яка начебто потрапила в біду. Не відповідає? Дзвони друзям, колегам по роботі. Пам’ятай: якщо він дійсно потрапив у біду, зателефонують з поліції, адже це передбачено законом!

9. Ніколи не давай милостиню жебракам на вулиці! Ні-ко-ли!!! Усі вони розставлені централізовано і віддають гроші цілком конкретним нехорошим людям-злочинцям. Як би жалібно не виглядали!

10. Не дай себе ошукати! Пам′ятай: безкоштовний сир ТІЛЬКИ у мишоловці, це закон усього нашого життя. Будь розумнішим і все буде добре. А якщо геть непереливки — дзвони 102!

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев