Луцьк непомітний: бабуся, яка просить милостиню заради дочки

news

Мабуть, ви часто бачили на вулиці Лесі Українки старшу жінку, поруч із якою стоїть інвалідний візок. На ньому – інша жінка. Хтось, біжучи мимо, кине гривню-дві, хтось засуджуючи кине оком, ще хтось подумає – «ще одна шахрайка».

Інформаційний портал «Волинь.info» побував вдома у цієї жінки, яка погодилась розповісти трішки про своє життя.
Леся Яківна, так зовуть цю 73-річну жінку, розповіла, що живе одна та доглядає за хворою дочкою Лілею, у якої ДЦП. Каже, що хвороба дочки з вини лікарів, які допустили помилку під час пологів.

Ліля зі слів жіночки, не говорить, не ходить та дуже нервова, постійно потребує догляду.

«Уже 16-й рік, як нема чоловіка, а чоловік добрий такий був, як моя мама», – згадує зі сльозами на очах жіночка.

лесі укр2

Грошей на все не вистачає, бо потрібні ліки, як Лілі, так і їй. Декілька років тому (жінка уже й не пам’ятає коли це було), сталася пожежа. Тоді згорів холодильник.

Признається, що спочатку було дуже соромно просити милостиню, але одна  із жінок, яка була хвора і теж просила, переконала її, що тут нічого поганого немає – вона ж для хворої дочки проситиме.

Леся Яківна каже, що люди часто до неї звертаються, аби помолилася за здоров’я:

«І, знаєте, кажуть, що помагає. Чи то, може, я так щиро молюсь».

Старенька на момент нашого спілкування мала проблеми із рукою — перед тим вона впала і зламала її, виникло ускладнення. То ж у господарстві бабусі було нелегко порядкувати. Приходить, коли може, її далека родичка, яка сама не з Луцька, то ж не завжди і допомагає– у неї своя сім’я, свої проблеми.

Леся Яківна дуже радіє і просить у Бога здоров’я для депутата Луцькради, який передав їй гроші через редакцію «Волинь.info». Імені депутата не називаємо, оскільки він побажав лишитися невідомим. Мабуть, ось це і є справжня доброта – зробити гідний вчинок і нікому про це не казати. Чого не скажеш про нашу владу, яка не забезпечує гідної старості для тих, хто все життя трудився.

лесі укр

Згодом ми від імені редакції звернулися до однієї із вихованок реабілітаційного центру «Джерело життя». Дівчина уже в свою чергу вийшла на зв’язок із іншою православною організацією, де запевнили, що будуть допомагати старенькій.

Якщо ж ви бажаєте долучитися та допомогти або ж просто відвідати Лесю Яківну, поспілкуватися із нею (цьому вона теж безмежно радіє та приймає допомогу навіть у вигляді добрих слів), можете звертатися до редакції «Волинь.info» – ми маємо її контактні дані.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

 

0 Комментариев