Луцьк долучився до всеукраїнського марафону тренінгів від Британської Ради

news

Луцьк долучився до всеукраїнського марафону тренінгів у рамках програми «ActiveCitizens» (Активні громадяни) від Британської Ради. Пише Молодіжний портал Волині. 

Захід проходив минулого тижня в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки і зібрав близько 20 молодих людей.

На Волині такі тренінги проводилися у Луцьку та Ковелі, а одночасно вони проходили практично у всіх обласних центрах України, а також у менших містах – Переяслав-Хмельницькому, Слов’янську, Краматорську, Сєвєродонецьку, Дружківці, Новій Каховці, Мелітополі, Жмеринці, Миргороді, Маріуполі та інших.

«У Луцьку на тренінгах були присутні студенти, молоді працюючі люди, які навчалися будувати сталий розвиток суспільства, формувати довіру та порозуміння між громадою за допомогою соціальних ініціатив. Після тренінгу учасники презентували ідеї своїх соціальних ініціатив, які, можливо, будуть фінансово підтримані Британською радою», – розповіла майстер-фасилітатор тренінгу Олена Котис.

Фасилітатор – це у нашому розумінні вчитель, тренер, який сам пройшов подібне навчання, а тепер передає свої знання іншим, проте одночасно також навчаючись з ними. Це не той, хто надиктовує кілометрові лекції, «відтреновує» в учасників команди чи намагається «завалити». Фасилітатор лише спрямовує русло бесіди, регулює комунікативний баланс.

«Тому ми намагаємося бути максимально відкритими та навіть вдаємося до «забавок», – пояснює ще один луцький фасилітатор Катерина Леміщак.

Базовий тренінг передбачає п’ять логічних блоків, кожен з яких є неодмінною умовою, «сходинкою» для наступного блоку. З учасниками говорять про роль особистості у соціальних діях, ведення діалогу, локальні громади і глобальні зв’язки, обговорюють питання сталого розвитку, діляться навиками планування і менеджменту проектів.

«На тренінгах ActiveCitizens важко викристалізувати «середньостатистичного учасника» – ні за віком, ні за сферою діяльності. Серед них – молодіжні лідери, члени громадських об’єднань, люди не залучені до роботи у громадському секторі, вчителі та митці, школярі та студенти… Але в усіх них (нас) є дещо спільне – великі ідеї та натхнення. Подібно до того, як картини можна малювати олівцями, олійними фарбами чи аквареллю, так і для втілення ідей можна користуватися різними засобами. Програма ActiveCitizens, власне, як і марафон, є одним із інструментів реалізації проекту соціальної дії», – каже Катерина Леміщак.

За її словами, як свідчить практика локальних тренінгів, у «топі» – питання культури та мистецтва, благоустрою, дозвілля молоді.

У рамках марафону луцькі учасники зосередились на трьох темах: подолання стереотипу про заклади охорони здоров’я, неформальна освіта та виховання лідерів, спорт. На втілення кожного з цих проектів може виділити кошти Британська Рада, але результати будуть відомі згодом.

0 Комментариев