Луцьк бізнесовий: Міжнародний холдинг, який розпочинався із гаража. ФОТО

news

«Щоб перемогти всі мають гребти синхронно і в такт», – вважають тут. І, недарма, адже завдяки злагодженій команді «Модерн-Експо» із невеличкої фірми став міжнародним холдингом, добре знаним у Європі і не тільки.

Кожен раз, коли ви йдете в магазин, супермаркет чи гіпермаркет, торкаєтесь обладнання «Модерн-Експо», адже компанія виробляє торгові стелажі, касові бокси, складські стелажі тощо, обладнання для складів, професійної кухні тощо. Наприклад, обладнання із нержавіючої сталі виробництва «Модерн-Експо» використовується у «МакДональдс». Виготовляє компанія і так зване брендоване обладнання, яке спрямоване на те, щоб робити промоцію бренду у місцях продажів –  у цьому напрямку співпрацюють із такими компаніями, як «Кока-Кола», «Пепсі», «British American Tabacco» тощо.

Загалом, «Модерн-Експо», – холдинг, який виготовляє обладнання для більш, ніж 60 країн світу і є лідером на ринку в Центральній та Східній Європі. На Волині компанія є одним із найбільших роботодавців.

Історія

Директор департаменту інформаційних технологій «Мodern-Expo Group» Андрій Литвиненко розповів, що історія компанії розпочиналась у далекому 1993 році, коли співвласник компанії Петро Пилипюк разом із братом «скинули по сто доларів», орендували у друга гараж, та почали збирати перше торговельне обладнання – скляні бокси.

У той же час, у 1993 році, у Любліні в Польщі було засноване підприємство «Дует», у 1994 в Луцьку заснували регіональну компанію «Модерн». Основні матеріали, які використовував завод – це були дерево та скло.

У 1996 році Петро Пилипюк та Богдан Лукасік започаткували бренд «Модерн-Експо». Завод у Луцьку став виготовляти скляні конструкції, вироби з ДСП та трубно-модульні конструкції для об’єктів торгівлі.

У 2000 році підприємство стало виготовляти стелажні конструкції та касові бокси.

У 2001 році компанія викупила недобудований об’єкт радянського оборонного комплексу, завод «Іскра», де зараз розташований найбільший завод та головний офіс.

У 2012 році «Модерн-Експо» розпочав виготовляти шість груп товарів – торгові стелажі, касові бокси, обладнання з нержавіючої сталі, складські стелажі, POS-обладнання та системи проводки. У 2013 «Модерн-Експо» запустила виробництво холодильного обладнання.

Виробничі площадки

У Луцьку розташований головний офіс і найбільший завод компанії площею 65 тисяч кв. м, де виготовляють майже всі продукти, тут розробляють дизайн продуктів, створюють нові моделі і звідси проводиться все управління холдингом.

Крім того, є ще два заводи – один із них розташований у місті Верхньодніпровськ (Центральна Україна, поблизу Дніпра), має площу 22 тисячі кв. м. Там виготовляють холодильне обладнання, касові бокси або касові столи, а також обладнання для професійної кухні.

У 2016 році побудували і у цьому році вже офіційно запустили завод у місті Вітебськ (Республіка Білорусь). Завод має площу 25 тисяч кв. м, де також виготовляють торговельне та брендоване обладнання, але продають його у країнах митного союзу – Білорусі, Росії, Казахстані та Вірменії.

Крім цього, зараз у місті Люблін зараз будують завод, звідки буде відбуватися логістика продуктів на країни Європейського союзу, а також там заплановані технології із обробки пластику.

Структура компанії

Материнська компанія розташована із 2014 року у місті Амстердам (Голландії), оскільки це дозволяє компанії мати можливість максимально залучати інвестиційні кошти, у майбутньому вийти на ринок цінних паперів, окрім того бути захищеним міжнародним законодавством.

Начальник маркетингового відділу «Модерн-Експо» Микола Жичук розповів, що для того, аби бути ближче до своїх клієнтів, щоб надавати їм підтримку та говорити на одній мові, «Модерн-Експо» має так звані фронт-офіси, або віддалені офіси, які забезпечують більш тісну роботу з клієнтами. Це офіси у Москві, Любліні, Берліні, Лондоні, Парижі та навіть офіс у Дубаї, який відповідає за продаж обладнання на країни Близького Сходу та Північної Африки.

«Світ стає відкритіший, прозоріший, можна легко виходити на різних клієнтів у різних країнах, і тут ми не бачимо якихось великих перепон», – впевнений Микола Жичук.

У холдинг «Modern-Expo Group» входять декілька компаній.

Основний бізнес – це компанія «Модерн-Експо», яка є виробником і постачальником торгівельного обладнання.

Також є свій власник митний термінал, оскільки 90 % продукції компанії йде на експорт. Відповідно «Full Customs Services» забезпечує митно-брокерський супровід продукції.

«Modern Engineering» займається проектуванням та виготовленням спеціалізованого обладнання для виробництва обладнання, а, зокрема, станки, форми тощо. За словами Миколи Жичука, це дозволяє бути більш гнучкими щодо клієнтів, більш ефективніше працювати, вигравати у собівартості, а, отже, бути більш конкурентнішим на ринку.

Також є компанія «Red Systems», яка розробляє та виготовляє поштові термінали та каси самообслуговування. Зокрема, каси самообслуговування у Європі стали трендом, наприклад, у Скандинавії більш, ніж 20 % кас магазинів працюють без касирів.

Технології

На сьогодні холдинг володіє одним з найбільш технологічних парків обладнання у Європі із обробки металу, деревини, скла, пластику, композитних матеріалів, штучного каміння і інших матеріалів, які використовуються для виготовлення торговельного обладнання.

На заводі використовують так звані «зелені технології», які є безпечними для зовнішнього середовища, наприклад, відпрацьовану хімію із гальванічних ліній переробляють на «мінусовому» поверсі на спеціальних очисних спорудах. Після цього технічна вода використовується у подальшому на заводі, а тверді частки відправляються на певні підприємства, де відбувається їхня переробка.

Наприклад, щоб працювати з такою компанією як «Nestle» для яких якраз «зелені технології» – це один із стратегічних напрямків, кожного року «Модерн-Експо» проходить аудит, аби відповідати певним параметрам в плані екологічної безпеки.

Також компанія використовує технології ощадливого виробництва, які допомагають мінімізувати втрати і створювати більш ефективні процеси на виробництві.

Послуги

Компанія відрізняється від інших тим, що може розробляти проекти починаючи від ідеї і закінчуючи її фінальною реалізацією. Після того, як звернеться клієнт розпочинають працювати дизайнери, придумують ескізи, які переходять в прототипи, їх опрацьовують конструктори, інженери, технологи тощо, потім на виробництві запускається так звана перша партія продукту. Після цього продукт тестують і лише тоді запускають масове виробництво. Тоді доставляють до потрібної точки, де встановлюють його. Зокрема, компанія надає послуги шеф-монтажу, коли один досвідчений монтажник приїздить на місце і розповідає, як правильно встановлювати обладнання. Отож, компанія надає весь цикл робіт.

Стандарти

Все обладнання виробництво сертифіковане, зокрема відповідно до ISO, TÜV GS, Veritas тощо.

Цінності

Вся діяльність компанії «Модерн-Експо» базується на кількох цінностях. Звучать вони ось так.

  • Команда. Ми формуємо ідентичну спільноту амбітних особистостей, надійних партнерів, професіоналів своєї справи, які орієнтуються на результат і успіх клієнта.
  • Операційна досконалість. Ми застосовуємо кращі світові практики («Lean», «Kaizen», «TOC», «Six Sigma» тощо) з метою забезпечення безкомпромісної якості у виробничих та управлінських процесах, і як результат – підвищення ефективності бізнесу.
  • Інновативність. Ми підтримуємо ініціативи на всіх рівнях компанії, з метою створення додаткової цінності в продуктах, процесах та підходах ведення бізнесу.
  • Ріст. Ми вкладаємо в професійний розвиток співробітників, створюємо середовище для розкриття потенціалу глобальності і позитивності мислення.
  • Сервіс. Ми забезпечуємо сталий процес піклування про клієнта в роботі з нашим продуктом на різних етапах спільної взаємодії.
  • Партнерство. Ми створюємо альянси з метою «win-win» рішень для всіх учасників, плекаючи довгостроковість відносин.

Також компанія впровадила систему 5S, яка передбачає 5 основних положень: сортування, акуратність, підтримання порядку, чистота і формування звички. У процесі беруть участь всі: і директор, і рядовий працівник.

Робота

Працівники працюють у так званих опенспейсах, відкритих зонах, де можна вільно пересуватися комунікувати. Усі працівники поділені за групами, за певними продуктами, над якими вони працюють, їхні керівники перебувають разом з ними.

HR-директор «Мodern-Expo Group» Тетяна Шепітько розповіла, що у них є програма лояльності для студентів: надають можливість стажуватися у компанії, зокрема, є виробничі та адміністративні вакансії. Зараз дуже популярні виробничі. Це ті вакансії, які потребують знання технічного креслення, знання офісних програм і, головне, мати мотивацію. Із 3-го до 5-го курсу залучають студентів на практику: або на виробництво, або на офіс. Часто студенти пишуть в компанії курсові та дипломні роботи.

Зауважимо, компанія доволі молода, адже середній вік працівників компанії – 34 роки.

Навчання

У компанії є внутрішній корпоративний університет «Модерн-Академія», де «підтягують» знання працівників, щоб вони відповідали вимогам часу і могли працювати на цих технологіях, які є в компанії. Викладачами цієї академії є топ-менеджери, які діляться своїм досвідом із молодшими колегам.

Є також курси іноземних мов.

Дозвілля  

Компанія підтримує досить активно різні види соціальної діяльності, спортивні заходи, проводять змагання із шашок, шахів, плавання. Є внутрішній чемпіонат із футболу, команда «Модерн-Експо» бере участь у регіональній Лізі і у цьому році виграла.

Також у «Модерн-Експо» є навіть корпоративний вид спорту – це «Драгонбот». Команда у цьому виді спорту складається з 20 гребців та одного барабанщика, який задає ритм.

«Щоб перемогти у греблі, ми не повинні гребти чим швидше і кожен має працювати на себе, тут, щоб перемогти всі мають гребти синхронно і в такт», – розповів секрет Микола Жичук.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

 

0 Комментариев