Лучани стали прихильніше ставитись до влади — опитування

news

За результатами Всеукраїнського муніципального опитування 59% лучан схвалюють діяльність міського голови Миколи Романюка.

   Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

   Сьогодні секретар міської ради Юлія Вусенко поінформувала учасників оперативної наради про результати Всеукраїнського муніципального опитування, яке було проведено соціологічною групою «Рейтинг» у рамках програми Міжнародного Республіканського Інституту з муніципального врядування за фінансування Уряду Канади.

       За її словами, під час Другого круглого столу міських голів було представлено результати опитування, яке було проведено у 24-х містах України з 20 січня по 8 лютого 2016 року. Відбувалося безпосереднє спілкування з мешканцями міст, в Україні було опитано 19 тисяч респондентів, у Луцьку взято 800 інтерв’ю. Цільова аудиторія від 18 років і старші. Усі громадяни відповідали на аналогічні запитання. За зведеними результатами місто Луцьку на третьому місці. Це дуже хороший результат.

       Кількість тих, хто вважає, що справи у Луцьку йдуть у правильному напрямку за рік зросла з 35 до 48%.

       Порівняно з 2014 роком, рівень довіри до інститутів місцевої влади покращився, зокрема рівень схвалення діяльності міського голови зріс з 43% до 59%, при цьому 56% лучан задоволені новообраним міським головою.

Покращилися показники схвалення діяльності міської ради (з 28 до 50%), водночас 42% задоволені новим складом міської ради.

       Пріоритетною сферою для роботи новообраної місцевої влади бачать ЖКГ (49%). У загальнонаціональному рейтингу якості послуг та сфер у місті найкращі оцінки отримали водопостачання, збір сміття та опалення.

       Зменшилась кількість лучан, які вважають корупцію проблемою. На думку опитаних, протягом останнього року зросла доступність інформації про діяльність міської влади.

       Юлія Вусенко також поінфорумвала про свою участь у ІІ Європейському Конгресі Місцевого Самоврядування, організованому Інститутом Східноєвропейських Досліджень у Кракові. Учасниками Конгресу були близько тисячі осіб з різних країн. Велике представництво, порівняно з іншими країнами, мала Україна, – понад 100 учасників. Юлія Вусенко виступала на панельній дискусії, яка стосувалася інноваційного адміністрування, тобто наближення адміністрування до мешканців.

       Вона розповідала, як впроваджуються електронні послуги у місті Луцьку. Зокрема, показала роботу ЦНАП, який є найкращим в Україні, де надаються понад 300 адміністративних послуг. Розповіла про програму “Відкрите місто”, яка є на сайті Луцької міської ради. Презентувала інтернет-приймальні депутатів, де мешканці Луцька залишають свої звернення та про можливість доступу громадян до обговорення проектів рішень, які виносяться на сесію міської ради. Також поінформувала про електронні петиції, про бюджетні запити, що так само розміщені на сайті Луцької міської ради.

       За словами Юлії Вусенко, презентація про Луцьк отримала велику кількість позивних відгуків. Учасники панелі висловлювали думки, що Луцьк є прикладом впровадження інновацій щодо співпраці міської ради і громади.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев