Лікарі назвали продукти, які здатні зіпсувати зір

news

Чи задумувалися Ви над тим, що вживання деяких продуктів без контролю може завдати величезної шкоди органам зору? Виявляється, не все з того, що ми вживаємо щодня у свій раціон є таким “безневинним” для організму.

Про те, які продукти можуть бути небезпечними для зору, повідала в розмові з кореспондентами лікар-дієтолог Катерина Бурляєва, повідомляє портал акценти.

Наступні продукти фахівець внесла до переліку псують зір:

Білий хліб. За словами Бурляєвої, в хлібі з пшеничного борошна вищого сорту знаходиться велика кількість рафінованого крохмалю, що спонукає підшлункову залозу виготовляти більше інсуліну. Високий рівень інсуліну в крові негативно впливає на очне яблуко, ініціює розвиток короткозорості.

Кава і спиртне. Їх інтенсивне вживання сприяє звуженню судин, що викликає негативні зміни в кровообігу ока.

Готова їжа з хімічними добавками. Як каже Катерина Бурляєва, продукти, які містять велику кількість хімічних харчових добавок, барвників, ароматизаторів, підсилювачів смаку, консервантів в цілому погано впливають на організм, в тому числі й на органи зору.

Солі. Лікар-дієтолог роз’яснила, що сіль повинна вживатися в кількості, що не перевершує 6 грамів в день. Затримуючи рідину в організмі, сіль може впливати на підйом внутрішньоочного тиску, одним з результатів якого буває виникнення катаракти.

Продукти з швидкими вуглеводами. Борошняне і солодке, а ще білий рис при інтенсивному вживанні можуть сприяти руйнуванню сітківки очей через власну здатність викликати посилене вироблення інсуліну.

Що стосується останнього, то, напевно, немає такої людини, яка б не їв рис. Без сумніву він досить корисний, апетитний і калорійний продукт. Втім, служба охорони здоров’я США провела ряд дослідів і виявила, що використання в їжу рису може погано позначатися на самопочутті людини.

Це відбувається через те, що мокрий рис нерідко містить суперечки Bacillus cereus — бактеріального ланцюга. Якраз вони можуть спровокувати харчове отруєння.

0 Комментариев