Лагодимо сантехніку самостійно: які інструменти стануть в нагоді

news

Викликати професійних майстрів для проведення незначного ремонту систем комунікацій або сантехнічного обладнання необов’язково. З таким завданням господар оселі може впоратися власноруч. Ми склали перелік основних інструментів та пристосувань, за допомогою яких будь-який волинянин зможе відремонтувати зламані змішувачі та зливні бачки, виконати монтаж лічильників, усунути затори в трубах або налагодити відведення стічних вод.

Газовий ключ

Коли необхідно розібрати труби, які з’єднані різьбовими елементами, в нагоді стане газовий ключ. Цей інструмент призначений для рівномірного захвату циліндричних поверхонь різного діаметру. Конструкція газового ключа може витримувати досить велике навантаження, тому дозволяє полегшити демонтаж старих заржавілих труб.

Розвідний ключ

Поверхня труб водопостачання покрита шаром хрому або фарби для забезпечення надійного захисту корпусу від впливу підвищеної вологості. Щоб роз’єднати або закрутити змішувачі, фітинги, використовують розвідний ключ. Він має одну ручку, компактну форму та меншу вагу у порівнянні з газовим ключем. Ці особливості конструкції істотно спрощують проведення ремонту сантехнічного обладнання та систем комунікацій.

Універсальна викрутка

Для прискорення роботи з шурупами та болтами використовують шуруповерт. Але такий електричний прилад має високу вартість, потребує додаткового місця для зберігання та працює тільки, якщо підключений до розетки електроживлення. Надійною альтернативою шуруповерту є універсальна викрутка. Вона складається з ручкита патрону для затиску змінних насадок, які вибирають з урахуванням розміру і форми шурупа.

Ножівка

Під час демонтажу комунікацій застосовують ножівку, за допомогою якої розрізають частини труб. Професійні майстри рекомендують мати в наявності два її різновиди: довжиною до 20 дюймів та маленьку, яку використовують під час виконання робіт у важкодоступних місцях.

Інструменти для прочищення засмічень

Для усунення заторів труб використовують вантуз, сантехнічний трос або щітки-йоржі. Вантузи виготовляють з щільної гуми. Ними забезпечується прокачування простих засмічень у раковині або унітазі.

Трос використовують, коли затори виникли в стоках. Цей інструмент виготовляють зі сталевого дроту в вигляді спіралі з металевим колом на кінці. Завдяки особливостям конструкції трос легко долає всі повороти труб та розбиває засмічення.

Щітки-йоржі стануть в нагоді, коли необхідно забезпечити очищення поверхонь або внутрішнього простору труб.

Зубило та надфілі

Під час проведення ремонту сантехнічного обладнання виникає необхідність обпилювати або очищати фітинги, труби від фарби, іржі, усувати нерівності поверхонь. Для виконання таких завдань використовують надфілі.

За допомогою зубила відкручують проблемні гайки, обламані різьблення фітингів, вирубують деталі з металевих листів.

0 Комментариев