Куди піти на вихідні: ТОП-10 варіантів відпочинку в Луцьку на 17–19 листопада

news

Цього тижня пропонуємо побувати на виставках, вечірках до Дня студента і не тільки, послухати  «Тріо з Галичини», завітати на ніч кіно та переглянути цікаві фільми.

Про це все детальніше читайте у традиційній добірці від інформаційного порталу «Волинь.info».

  1. Виставка творів

У п’ятницю стартує персональна виставка Костя Борисюка «Ritual dancing ІІ». Виставковий проект Костя Борисюка під багатомовною назвою «Ritual dancing ІІ» вражає особливим кутом зору, особливим змістом, особливою стилістикою. Постмодерністична мова мистецтва цього художника позбавлена однозначного прочитання. Неначе важкий рок у виконанні симфонічного оркестру, вона приголомшує чуттєвістю й провокативністю. Віртуозно, з дотриманням усіх законів статики (на взірець канонічних розписів давньоєгипетських пірамід) написані персонажі об’ємних полотен.

Місце проведення«Арт-кафедра» («Адреналін Сіті»). Вхід – вільний! Початок – о 17:00.

  1. Виставка ікон

Також у п’ятницю відкривається виставка «П’ятикнижжя в іконі». Генеральне Консульство РП в Луцьку та Волинська організація Національної спілки художників України запрошують на відкриття виставки ікон,написаних під час VII Міжнародного пленеру іконопису та сакрального истецтва на Волині „П’ятикнижжя в іконі” в Інтеграційному центрі в Замлинні (Карітас Луцької дієцезії). Місце проведення – Галерея мистецтв (вул. Лесі Українки, 24а). Початок – о 17:00.

  1. Концерт «Тріо з Галичини»

У п’ятницю пропонуємо здійснити подорож у галицькі мистецькі реалії 20-х‒30-х років – побувати на концерті відомого колективу «Тріо з Галичини» у складі лауреатів міжнародних конкурсів Петра Тітяєва (скрипка), Ярослава Мигаля (віолончель) та Анастасії Бойко (фортепіано). У програмі ‒ твори Василя Барвінського, Станіслава Людкевича, Нестора Нижанківського. Телефони для довідок – (0332) 24 02 41, 095 206 75 88.

Місце проведення – Волинський академічний обласний театр ляльок. Вхід – 50 гривень. Початок – о 18:00. Телефони для довідок – (0332) 24 02 41, 095 206 75 88.

  1. День студента

День студента можна відсвяткувати у «ЛучеSк-пабі». Там виступатиме гурт «Мотор’ролла». Вхід – від 70 гривень. Початок – о 20:00. Телефон для довідок – 099 540 55 35.

 

  1. «День студента». Вечірка разом з «BaRak» 

Сьогодні, День студента, «Кораблик» пропонує провести у себе. Допомагатимуть відсвяткувати двійко ведучих із компанії «BaRak», які добре знаються на розвагах і конкурсах. Будуть також шалені танці майже до ранку! Початок – о 21:00.

  1. Ніч кіно

У суботу пропонуємо на ніч кіно від «Lutsk night cinema». Місце проведення – Центральна бібліотека для дітей (проспект Грушевського, 1). Захід триватиме до 8 години ранку.

У програмі заходу картини, які обрали глядачі та любителі проекту «Lutsk night cinema» у соцмережах. Серед них: «Ігри розуму» (2001), «Список Шиндлера» (1993), «P.S. Я кохаю тебе» (2007), «Смак життя» (2007), «Стати Джоном Ленноном» (2009). У перервах між фільмами учасників заходу чекатимуть чай і кава, смаколики, а також цікаві кіноконкурси, де у кожного буде можливість виграти призи від спонсорів проекту. На заході буде банка-збиранка для благодійних внесків у розмірі від 1 гривні; зібрані кошти
підуть на подальшу підтримку відкритих кінопоказів. Глядачі можуть брати із собою все необхідне для власного комфорту, окрім алкоголю. Також команда волонтерів просить глядачів дотримуватися правил. Для зручності організатори не забувати про каремати, ковдри та змінне взуття. Це допоможе максимально поринути в атмосферу домашнього кінотеатру та
зробить ваш вечір приємним.

Вхід – вільний, однак передбачає наявність реєстрації. Зареєструватися можна за посиланням. Початок – о 20:00. Телефон для довідок – 095 092 51 66.

  1. «Urban Party»

У суботу «Кораблик» кличе на «Urban Party». «Змій Львіський», який встиг, перебуваючи у Лондоні, а часом приїжджаючи до Луцька, написати і записати багато нових пісень, які і презентуватиме вперше наживо! Компанію йому складуть рівненські чувачки – «Кобзар і Дев’ятий», які теж матимуть чим вас здивувати. А під час виступу Змія періодично на сцені з’являтимуться двоє лучан – Альф та Ярий Кльоц, які долучились до створення нових пісень. А після того відбудуться танці від «WhataFunk» та Тіми. Початок – о 21:00.

  1. Показ фільму

У неділю запрошуємо вас на показ фільму про Бруно Шульца «Bilder finden – Знайти образи» (Німеччина, 2002 р., 106 хв.) мовою оригіналу з українськими субтитрами в рамках міжнародної акції «Пам’ятати Бруно Шульца».

Бруно Шульц — всесвітньовідомий письменник і художник, польський єврей, став жертвою терору в часи німецької окупації Дрогобича у 1941-42 рр. Порятунок, що його спершу знайшов Шульц, розмальовуючи на замовлення офіцера СС Фелікса Ляндау дитячу кімнату на казкові теми, виявився тимчасовим. Есесівці вбили письменника 19-го листопада 1942.

Попри інтенсивні повоєнні пошуки, стінописи вважалися зниклими, доки 9 лютого 2001 року на них не натрапив автор документальних фільмів Беньямін Ґайслер. У травні 2001 р. представники єрусалимського Музею пам’яті Голокосту Яд Вашем вилучили фрагменти стінописів, спровокувавши цим кроком запеклу міжнародну суперечку.

У фільмі «Знайти образи» режисер фіксує перебіг пошуків, відкриття і раптове зникнення Шульцових образів, відтворюючи з поокремих деталей сюжет одного з найсуперечливіших музейних надбань останніх років. Яд Вашем заявив про своє моральне право зберегти малюнки. Натомість представники офіційної України та Польщі тлумачать вилучення як злочин. Та що кажуть самі євреї-дрогобичани?

Цей фільм дає можливість глядачеві стежити за заплутаною мозаїкою відомих і невідомих розповідей очевидців про Бруно Шульца та його останні дні.

Народився Бруно Шульц у Дрогобичі, маленькому містечку тогочасної австро-угорської провінції Галичини. Шульц мислив і писав польською, відкидаючи будь-які пропозиції переїзду, адже був переконаний, що не зможе творити за межами рідного міста. Розташований у Прикарпатті, багатому нафтою, культурно й економічно строкатому регіоні Східної Галичини, Дрогобич був важливим осередком єврейского життя у довоєнній Східній Европі. Більшість євреїв-мешканців Дрогобича було знищено в таборі смерти Белжец та Броницькому лісі.

Фільм «Знайти образи» знайомить нас із людьми, що пережили Голокост і знали Бруно Шульца особисто, єднаючи сьогодення з поетичними та бентежними візіями Шульцових творів.

Місце проведення – книгарня «Є» (вул. Лесі Українки, 30). Вхід – вільний! Початок – о 16:00.

  1. Фільм французькою мовою

Також у неділю радимо переглянути фільм «Тим, що прийдуть після нас» (Франція, 2013, 53 хв). Фільм мовою оригіналу із українськими субтитрами дискусію за участю головної героїні фільму Єви Бюшвальд. Перекладачка з французької — Людмила Бондарук.

Через сімдесят років після Голокосту Єва Бюшвальд приїздить до Ковеля – рідного міста її родичів по лінії матері. Ми разом з нею здійснимо цю подорож, то поринаючи у минуле, то повертаючись до сьогодення, спілкуючись з живими та згадуючи померлих. Ми вирушимо на пошуки її двоюрідного діда, вбитого німцями у 1942-му році. Це розслідування приведе нас слідами ковельських євреїв туди, де вони жили, і туди, де їх було вбито. У Ковелі не залишилося сьогодні жодного сліду їхнього перебування, жодної ознаки, яка б нагадувала про скоєні в цьому місті злочини. Чи не забув Ковель «своїх євреїв»?

Друга світова війна мала вкрай нищівні наслідки для України, особливо для єврейської громади: близько півтора мільйони євреїв було вбито, з них більша частина загинула від куль айнзатцгруп(мобільних каральних загонів),підрозділів Ваффен-СС, німецької поліції та місцевих колаборантів. Крізь призму історії одного містечка, яке, здається, забуло своїх померлих, автори стрічки намагаються оживити пам’ять про українських євреїв.

Показ фільму відбувається в рамках Фестивалю «Місяць документального кіно», який проводиться Францією в різних країнах світу.

Місце проведення – книгарня «Є» (вул. Лесі Українки, 30). Вхід – вільний! Початок – о 18:00. Телефон для довідок – (0332) 72 43 76.

  1. Beer Mix: дискотівка на будь-який смак!

У неділю «Кораблик» кличе вас на чергову мішанка пива з музикою. І де, як не в Кораблику, її робити?! Абсолютно різнопланова музика різних стилів та років, яку будемо адаптовувати під ваші смаки та вподобання безпосередньо у залі. Класичні обмеження – традиційний корабельний формат: ніякого шансону, техно, попси (не плутати з якісною поп-музикою) та москальні. Вхід – вільний! Початок – о 21:00.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев