“Кожна виграна справа – це наша маленька перемога, а вдячність клієнта – це доказ, що ми на правильному шляху” – Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

news

1 вересня 2016 року по всій Україні на місці ліквідованих районних управлінь юстиції з’явилися понад 400 бюро правової допомоги. Такими стали і Ківерцівське, Рожищенське, Маневицьке бюро правової допомоги Луцького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Новостворені бюро правової допомоги почали надавати всі види безоплатної правової допомоги тим, хто має на неї право за законом. Зокрема, в бюро кожен може скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України та отримати безоплатну первинну правову допомогу – правову інформацію та консультації, витяги з законодавства, роз’яснення з правових питань тощо. Вразливі категорії громадян, визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» тут же мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання процесуальних документів та представництва їх інтересів в суді.

У фокусі бюро правової допомоги – надання безоплатної первинної правової допомоги та забезпечення доступу до правосуддя вразливих категорій осіб у цивільних та адміністративних справах. Безоплатну вторинну правову допомогу в бюро, зокрема, можуть отримати малозабезпечені особи, люди з інвалідністю, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, ветерани війни (в тому числі – учасники АТО та учасники бойових дій), особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи тощо.

Бюро правової допомоги є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.

Так, з моменту створення Маневицьке бюро правової допомоги зареєструвало більше як 3300 звернень клієнтів. Прийнято 490 рішень про надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Ківерцівським бюро правової допомоги було прийнято понад 2300 тисяч звернень клієнтів та 173 рішень про надання БВПД, та складено понад 1000 заяв, скарг правового характеру в різні установи.

Рожищенським бюро правової допомоги було надано клієнтам більш як 1900 правових консультацій та прийнято 400 звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Начальник Ківерцівського бюро правової допомоги Віра Ольшевська так згадує день відкриття бюро.

«1 вересня 2016 року – це було хвилююче відкриття нашого Ківерцівського бюро правової допомоги. Перший клієнт бюро, перший запис у журнал, вперше написана позовна заява, вперше ідеш до суду представляти інтереси клієнта. Це все було вперше, емоції, хвилювання, переборення страху, радість».

Щодо принципів діяльності бюро додає таке:

«Довіра наших клієнтів та партнерів цінна для нас. На сьогодні важко довіритись людині в наший непростий час. Ви запитаєте а навіщо вам потрібна довіра і чому люди повинні вам довіряти?

Ми є незалежними від складової системи юстиції. В нашу діяльність не втручаються інші органи влади, ми незалежні від політичних чи інших сил.

Довіра – це коли ви даєте простір для поведінки інших людей, тобто не все контролюєте. При цьому, ми розуміємо що є певний ризик, на який ідуть клієнти та працівники, і який не залежить від нас. Без ризику не можуть бути побудовані жодні відносини. Коли ми говоримо про довіру, треба також проводити різницю між довірою щодо компетенцій та довірою щодо намірів.

Люди звертаються по допомогу із різними як і правовими так і не правовими питаннями, а тому мають бути впевнені у нашій допомозі, довіряти нам.

Якість послуг, які ми надаємо, залежить від рівня взаємної довіри, на якій ґрунтується наше партнерство з громадами, адвокатами, громадськими організаціями, клієнтами. Ми відкриті до співпраці з усіма зацікавленими сторонами та активно розвиваємо партнерство, насамперед, на рівні територіальних громад. Ми цінуємо довіру наших клієнтів та партнерів.

Суспільна довіра є необхідною умовою для розвитку системи безоплатної правової допомоги.

Ми постійно вдосконалюємося. Ми швидко реагуємо на зміни у середовищі. Ми шукаємо нові та нестандартні підходи до кожного для розв’язання проблем. Ми постійно навчаємось, завдяки чому удосконалюємо свої навики. Ми повністю віддаємось своїй справі та діємо лише з добрими мотивами».

Заступник начальника відділу «Рожищенське бюро правової допомоги» Олена Бубнюк ділиться своїми спогадами.

«Рожищенське бюро правової допомоги було створено 1 вересня 2016 року. За чотири роки роботи до бюро зверталися громадяни різних категорій, з різним відношенням до безоплатної правової допомоги: хтось відкрито висловлював недовіру, що не може якісна правова допомога надаватись безкоштовно, а хтось чіплявся як за соломинку. Та чим більше ми працювали, тим більше завойовувалася довіра у людей. Бюро активно співпрацює з партнерами, державними установами і органами місцевого самоврядування, щоб у кожному куточку району знали про право на безоплатну правову допомогу і вміли його реалізувати.

Кожна виграна справа – це наша маленька перемога, а вдячність клієнта – це доказ, що ми на правильному шляху».

0 Комментариев