Косметична глина — натуральний засіб для омолодження шкіри

news

Косметична глина — добре всім відомий і ефективний натуральний засіб для догляду за шкірою. Глина омолоджує шкіру, надає їй свіжого та сяйного вигляду. Про те, які бувають види глин, про їхній вплив на шкіру і як правильно приготувати маску на основі глини, ми розповімо далі.

Глина в складі масок для обличчя очищає шкіру, усуваючи мертві клітини, прибирає плями, почервоніння та лущення. Також глина здатна ввібрати надлишки шкірного сала та виділення потових залоз.

Косметична глина містить мінеральні солі, азот, калій, кальцій, залізо, магній і підходить для всіх типів шкіри: очищає жирну шкіру, освіжає нормальну та живить суху. Головний секрет і ефективність масок з глини полягає в тому, які додаткові компоненти були додані. Неправильне використання маски з глини може ще більше висушити шкіру і викликати її подразнення.

Не рекомендується розводити глину просто водою — така маска сильно сушить шкіру. Щоб це не сталося, розведіть до консистенції сметани глину теплим молоком або відваром ромашки, і ви неодмінно помітите різницю. Якщо ж ви все-таки розводите глину водою, додайте в маску кілька крапель мигдалевої олії, олії пшеничних зародків або будь-якої іншої. Після цього ретельно перемішайте отриману суміш.

Крім цього, слід враховувати вид глини, який ви використовуєте. Кожен з видів глини має свої унікальні властивості. Знаючи свій тип шкіри і очікуваний результат, ви зможете підібрати глину.

Чорна глина — для всіх типів шкіри

Чорна глина підходить для всіх типів шкіри, але особливо, для жирної та проблемної шкіри: подібно до скрабу, глибоко очищає і звужує пори, видаляє мертві клітини. Маски з цієї глини ефективні у лікуванні в’янучої та тьмяної шкіри, виводять зі шкіри шкідливі речовини, позбавляють від лущення, вугрової висипки та чорних крапок.

Якщо у вас суха шкіра, приготуйте маску з чорної глини з додаванням молока, при нормальній та комбінованій шкірі — з настоями трав, при жирній шкірі — з кислим соком.

Сіра глина — для сухої шкіри

Сіра глина відновлює гідробаланс шкіри, збагачує і живить її всім необхідним.

Біла глина — для жирної та комбінованої шкіри

Біла глина (каолін) ефективна для догляду за жирною та комбінованою шкірою. Завдяки своїм унікальним властивостям, біла глина звужує пори, відбілює, підсушує та очищає шкіру, позбавляючи її від токсинів, надлишків жиру і вугрів.

Маски з білої глини підтягують контури обличчя.

Блакитна глина — для нормальної та проблемної шкіри

Блакитна глина ефективна при в’янучій шкірі, допомагає розгладити зморшки, повертає шкірі пружність, роблячи її підтягнутою та еластичною. Маски з блакитної глини мають протизапальну дію, прискорюють регенерацію тканин, загоюють ранки, очищають шкіру від забруднень, тонізують, покращують колір обличчя за рахунок поліпшення підшкірного кровообігу. Також блакитна глина здатна освітлити веснянки та пігментні плями.

Зелена глина — для комбінованої та сухої шкіри

У косметології маски із зеленої глини застосовують для усунення жирності і блиску, прищів і чорних крапок. Зелена глина містить мікроелементи, які відновлюють гідробаланс і кровообіг шкіри. Найкращим чином підходить для сухої шкіри.

Жовта глина — для в’янучої шкіри 

Маски з жовтої глини оздоровлюють і насичують шкіру киснем, надають їй свіжий вигляд, особливо рекомендуються за вугрової висипки і подібних шкірних запалень. Як і біла глина, жовта глина підходить і для жирної або комбінованої шкіри. Допоможе вона і тьмяній, в’янучій шкірі обличчя. Вона допомагає боротися з висипом вугрів, виводячи токсини. Завдяки своєму тонізувальному ефекту жовта косметична глина допомагає поліпшити колір обличчя.

Червона глина — для чутливої шкіри

Маски з червоної глини найбільш підходять для чутливої шкіри, а також шкіри, схильної до алергічних реакцій. Червона глина усуває шкірні роздратування та запалення, лущення та свербіж. Червона глина стимулює кровопостачання і насичує шкіру киснем.

Рожева глина — для чутливої шкіри

Рожеву глину отримують шляхом змішування червоної і білої глини. Маска з рожевої глини найкращим чином підходить для чутливої та проблемної шкіри, схильної до подразнення і запалень. Ця глина омолоджує і пом’якшує шкіру, розгладжує дрібні зморшки.

Як робити маску з глини

Розведіть глину теплою рідиною (відвари трав, молоко тощо) у співвідношенні 1:1. Ретельно перемішайте до однорідної консистенції.

Перш, ніж наносити глину повністю на обличчя (якщо ви робите це в перший раз), перевірте реакцію: нанесіть трохи глини на невелику ділянку шкіри.

На шкіру обличчя маску слід нанести щільним рівним шаром, уникаючи області навколо очей. Через 10–15 хв маску слід змити теплою водою, після чого можна нанести живильний крем. Для жирної шкіри буде достатньо двох масок на тиждень, для нормальної та сухої — однієї маски на тиждень.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев