Коронавірус в Україні та світі: інформація станом на 6 травня

news

Станом на ранок середи, 6 травня, коронавірус заразив уже майже 3,7 мільйона осіб у всьому світі. Крім того, статистика коронавірусу говорить про те, що кількість жертв хвороби наближається до позначки в 260 тисяч людей.

Коронавірус – карта і статистика захворювань у світі

Станом на 6:30 ранку середи, 6 травня, у світі зареєстрували 3 663 824 випадки зараження коронавірусом – за минулу добу була зафіксована понад 81 тисяча нових випадків інфікування. При цьому 257 277 людей стали жертвами коронавірусной інфекції (було – 251 510). Про це свідчить карта коронавірусу, що її публікує та регулярно оновлює центр Джона Гопкінса.

На першому місці за кількістю випадків зараження вірусом перебувають США, в країні зареєстрували 1 204 479 інфікованих COVID-19. За весь час пандемії кількість померлих в цій країні склала вже 71 070 осіб.

На другому місці за кількістю виявлених випадків захворювання коронавірусом перебуває Іспанія – там вірус підхопили 219 329 осіб. Від хвороби померли 25 613 пацієнтів.

Італія – на третьому місці за кількістю інфікованих, в країні зареєстрували 213 013 пацієнтів з коронавірусом. Загальне число смертей становить 29 315.

На четвертому місці за кількістю заражених – Велика Британія, у країні коронавірус підхопили 196 243 особи, помер від хвороби 29 501 пацієнт.

У Франції тепер 170 687 заражених і 25 537 жертв хвороби, у Німеччині – 167 007 інфікованих, при цьому 6 993 людини померли від хвороби.

У Росії фіксується значне зростання захворюваності на коронавірус. Кількість інфікованих досягла 155 370 осіб. За добу заразилися більше 10 тис. Відношення до всіх хворих добовий зростання складає 7%. Найбільша кількість випадків зафіксовано у Москві (80 тис) і області (15,7 тис), а також у Санкт-Петербурзі (5,5 тис). За весь час пандемії в країні померли від інфекції 1451 росіянин, 20 тис одужали.

Ініціатива влади Білорусі провести військовий парад на 9 травня піддалася критиці Всесвітньої організації охорони здоров’я. “Скупчення людей, при яких неможливо забезпечити дистанцію між людьми в 1,5-2 метри, підвищують ризик передачі вірусу і сприяють подальшому поширенню епідемії… Особливе хвилювання викликає можливу участь у цьому заході людей похилого віку, серед яких відзначається важкий перебіг захворювання і високий рівень смертності від COVID-19”, – заявив представник ВООЗ у Білорусі Батир Бердикличев.

Міністр охорони здоров’я Австрії Рудольф Аншобер повідомив, що після відновлення роботи невеликих магазинів три тижні тому не відбулося ніяких стрибків зараження в країні. За його словами, ситуація в цілому стабілізувалася, щоденний приріст інфікованих становить лише 0,2%. За весь час пандемії в Австрії коронавірусом заразилися 15,6 тис громадян, 606 померли від ускладнень.

 

Коронавірус - статистика 6 травня
Коронавірус – статистика 6 травня / gisanddata.maps.arcgis.com

Скільки хворих на коронавірус в Україні 5 травня

Станом на ранок вівторка, 5 травня, в Україні було підтверджено 12 697 випадків зараження на китайський COVID-19. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Упродовж доби було отримано +366 повідомлень про нові підтверджені випадки. Хвороба підтверджена у 881 дитини і 2479 медиків.

Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 316 осіб (+13), з них 18 – медпрацівники. Серед померлих переважають особи у віці від 50 років (86%).

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу повідомив, що найбільша кількість нових інфікованих за минулу добу зареєстровано у Чернівецькій області – 61, в Одеській області – 42, і у Києві – 48. Добовий приріст нових заражених складає 3,5% по відношенню до всіх хворих.

Загалом, 1 875 пацієнтів вже одужали – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

Уряд очікує, що пік захворюваності завершиться 8-9 травня, а з 11 травня кількість одужавших почне перевищувати кількість хворих. Проте, в Кабміні збираються продовжувати карантин після 22 травня.

“Всесвітня організація охорони здоров’я продовжила режим пандемії і всесвітнього карантину на два місяці. Кабмін поки на першому етапі продовжив карантин до 22 травня, але, швидше за все, спираючись на дані ВООЗ, карантин буде продовжено і надалі з наступними етапами послаблень, якщо це дозволятиме зробити ситуація із захворюваністю”, – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Послаблення карантину в Україні

Кабмін розширив перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності. З 11 травня в Україні:

  • дозволять працювати літнім майданчикам кафе і ресторанів,
  • заклади громадського харчування зможуть продавати напої і їжу на виніс,
  • відновиться діяльність нотаріусів, адвокатів та аудиторів, приватних стоматологічних клінік і кабінетів.

МОЗ опублікував правила відвідування парків і скверів, які планують відкрити для населення з 11 травня. Зони відпочинку і заняття спортом повинні бути обладнані туалетами, антисептиками на вході, а громадяни не повинні збиратися в групи більше 3-х осіб і дотримуватися дистанції під час індивідуальних занять спортом.

0 Комментариев