Коронавірус в Україні та світі: інформація станом на 12 травня

news

Боротьба з коронавірусом триває в Україні світі. В країні стартувало послаблення карантину, незважаючи на зростання смертності та захворюваності. У деяких регіонах думають над посиленням обмежень.

Станом на 6:30 ранку вівторка, 12 травня, у світі зареєстрували 4 177 502 випадки зараження на коронавірус (було 4 102 849). При цьому 286 330осіб стали жертвами коронавірусної інфекції (було – 282 719). Про це свідчить карта коронавірусу, що її публікує і регулярно оновлює центр Джона Гопкінса.

На першому місці за кількістю випадків зараження вірусом перебувають США, в країні зареєстрували 1 347 881 інфікованого COVID-19. За весь час пандемії кількість померлих в цій країні перевищила вже 80 тисяч осіб (80 682).

На другому місці за кількістю виявлених випадків захворювання коронавірусом знаходиться Іспанія – там вірус підхопили 224 350 осіб. Від хвороби померли 26 744 пацієнта.

На третьому місці за кількістю заражених перебуває Велика Британія – там коронавірус підхопили 224 332 людини, помер від хвороби вже 32 141 пацієнт.

Італія замикає топ-5 за кількістю інфікованих коронавірусом, в країні зареєстрували 219 814 пацієнтів з COVID-19. Загальне число смертей становить 30 739.

У Франції тепер 177 547 заражених і 26 646 жертв хвороби, у Німеччині – 172 576 інфікованих, при цьому 7 661 людина померла від хвороби.

false

Коронавірус – статистика 12 травня / gisanddata.maps.arcgis.com

 

Статистика захворюваності по Україні

За добу в країні підтверджено 416 нових випадків зараження коронавірусом. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, найбільшу кількість нових хворих зареєстровано у Києві, у Чернівецькій, Рівненській і Львівській областях. Також в країні зросла смертність від COVID-19. Протягом останніх 24 годин померли від інфекції 17 осіб. За даними Міністерства охорони здоров’я, за весь час пандемії захворіли на коронавірус 15648 українців, померли від ускладнень 408, одужали 3288.

Серед заражених залишається велика частка медиків. На даний момент зареєстровано зараження 3026 працівників системи охорони здоров’я країни. Голова МОЗ повідомив “невтішну” інформацію про невиплату надбавок працюючим з інфікованими медикам. “Єдина область, яка дійсно виплатила в повному обсязі – Полтавська. У середньому вони доплатили кожному медпрацівникові, який працював з коронавірусом близько 21 тисячі гривень. Це саме ті 300%, які й повинні були сплатити. По решті будемо розбиратися”, – заявив Степанов.

Адаптивний карантин в Україні

В Офісі президента заявили про збереження правил соціального дистанціювання і масочного режиму в умовах адаптивного карантину. Як повідомлялося на нараді у президента смертність від коронавирусу в Україні залишається невисокою 2,6%.

У Києві кількість нових заражених за добу збільшилася у два рази. Це дає підставу меру столиці Віталію Кличку сумніватися в необхідності ослаблення карантину у даний момент. “Ситуація, насправді, непроста. Особливо – напередодні дати, коли ми збираємося запроваджувати послаблення обмежувальних заходів. І, якщо динаміка захворювання так зростатиме, будь-які послаблення будуть нелогічними і можуть призвести до інфекційного вибуху. І тоді доведеться запроваджувати більш суворий карантин”, – вважає градоначальник. Передбачається, що у місті з 12 травня збільшиться кількість рейсів громадського транспорту. Планується запуск додаткових маршрутів з житлових масивів ДВРЗ, Троєщина, Лісовий і Корчувате. При цьому скористатися транспортними послугами можна лише при наявності спецбілетов і захисних засобів. Така ж ситуація у Львівській області стала причиною рішення про перенесення послаблення карантину в регіоні до 15 травня.

Усі співробітники Міністерства внутрішніх справ і Національної гвардії пройдуть тестування на коронавірус. Відомство закупило необхідну кількість тестів, а також володіє всім необхідним для того, щоб здійснювати лікування всіх заражених правоохоронців. “У нас є своя система охорони здоров’я, у нас є закуплені тести на COVID-19 і спеціальне обладнання. У нас достатньо можливостей, щоб протестувати всіх поліцейських і гвардійців в установах охорони здоров’я системи МВС”, – поінформував заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

За добу повернулися спецрейсами на батьківщину з Вірменії та ОАЕ 300 українців. Всі вони пройдуть самоізоляцію за допомогою додатка “Дій вдома”.

0 Комментариев